W porównaniu z innymi branżami największe podwyżki dostali prawnicy 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Firma Antal opublikowała Raport Płacowy pokazujący poziom wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Raport przygotowano na podstawie rekrutacji prowadzonych przez Antal w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jak wynika z zestawienia, najbardziej w tym czasie wzrastały zarobki w branży prawniczej. 

Prawnicy i prawniczki na poziomie określanym przez Antal jako „specjaliści i menadżerowie” mogli liczyć na wynagrodzenie o 11% wyższe niż w poprzednim roku. Średnio ma ono wynosić 14 505 zł brutto. Obok branży prawniczej na podium badania znalazły się jeszcze: farmacja – wzrost o 8%, średnia płaca 14 637 zł brutto oraz bankowość i ubezpieczenia – wzrost o 8%, średnia płaca 13 738 zł. Co ciekawe najmniejszy wzrost, tylko o 1% odnotowano w branży IT. 

– Największe wzrosty w branży prawniczej związane są między innymi z dużą konkurencją o wykwalifikowanych specjalistów, zwłaszcza w obszarach sporów, prawa pracy i podatków. – skomentował Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal. 

Jak podsumowuje Antal, w ciągu minionego roku zaobserwowane zostały niewielkie wzrosty płac, które są głównie wywołane inflacją oraz stabilizacją ogólnych tendencji rynkowych. Wzrosty te wynikają zwłaszcza z rosnących kosztów utrzymania, które przekładają się na wyższe oczekiwania pracowników oraz kandydatów. Jednakże pracodawcy znacznie ostrożniej niż w ubiegłym roku zarządzają budżetem, mając na względzie większe nakłady związane z utrzymaniem działalności. 

Raport przy okazji potwierdza również, jakie benefity są najważniejsze dla specjalistów i menadżerów. To niezmiennie możliwość pracy zdalnej (60%), prywatna opieka medyczna (55%) oraz elastyczny czas pracy (54%).

źródło: antal.pl

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów