Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

White & Case oraz Greenberg Traurig doradzały przy ofercie akcji potencjalnego producenta szczepionek przeciw COVID-19

Kancelaria White & Case LLP doradzała spółce biotechnologicznej Mabion S.A. przy emisji i ofercie akcji dla inwestorów instytucjonalnych w ramach przyspieszonego procesu budowania księgi popytu. Greenberg Traurig doradzała menedżerowi oferty mBank S.A.

Inwestorzy wyrazili chęć objęcia całego oferowanego pakietu akcji, stanowiącego blisko 20 proc. akcji spółki dopuszczonych do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Emisja osiągnęła wartość prawie 134 mln złotych.

Z kancelarii White & Case przy tym projekcie pracowali partner Marcin Studniarek, counsel Bartosz Smardzewski oraz associates Damian Lubocki i Michał Truszczyński.

Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig doradzali partner Paweł Piotrowski oraz associate Jakub Tarłowski.

Jak skomentował w komunikacie spółki Grzegorz Grabowicz, Członek Zarządu i CFO Mabion S.A. pozyskane środki pozwolą na finasowanie zaawansowanych badań związanych z lekiem MabionCD20 oraz inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych spółki w związku z planowaną produkcją przez Mabion szczepionki przeciw COVID-19 w ramach współpracy z amerykańską firmą Novavax.

Mabion jest pierwszą polską firmą biotechnologiczną rozwijającą przeciwciała monoklonalne, której głównym celem jest opracowywanie, produkcja i sprzedaż leków biopodobnych na szeregu rynków regulowanych.

W marcu tego roku Mabion zawarł z Novavax umowę ramową na podstawie której Spółka przy udziale Novavax podejmie działania związane z transferem technologii procesu produkcyjnego antygenu kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Novavax.