White & Case oraz Greenberg Traurig doradzały przy ofercie akcji potencjalnego producenta szczepionek przeciw COVID-19

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Inwestorzy wyrazili chęć objęcia całego oferowanego pakietu akcji, stanowiącego blisko 20 proc. akcji spółki dopuszczonych do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Emisja osiągnęła wartość prawie 134 mln złotych.

Z kancelarii White & Case przy tym projekcie pracowali partner Marcin Studniarek, counsel Bartosz Smardzewski oraz associates Damian Lubocki i Michał Truszczyński.

Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig doradzali partner Paweł Piotrowski oraz associate Jakub Tarłowski.

Jak skomentował w komunikacie spółki Grzegorz Grabowicz, Członek Zarządu i CFO Mabion S.A. pozyskane środki pozwolą na finasowanie zaawansowanych badań związanych z lekiem MabionCD20 oraz inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych spółki w związku z planowaną produkcją przez Mabion szczepionki przeciw COVID-19 w ramach współpracy z amerykańską firmą Novavax.

Mabion jest pierwszą polską firmą biotechnologiczną rozwijającą przeciwciała monoklonalne, której głównym celem jest opracowywanie, produkcja i sprzedaż leków biopodobnych na szeregu rynków regulowanych.

W marcu tego roku Mabion zawarł z Novavax umowę ramową na podstawie której Spółka przy udziale Novavax podejmie działania związane z transferem technologii procesu produkcyjnego antygenu kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Novavax.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów