Wielka fuzja międzynarodowej kancelarii działającej także w Polsce 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Nowopowstała kancelaria będzie mogła pochwalić się zespołem liczącym około 3900 prawników i 800 partnerów pracujących w 49 biurach na całym świecie. Łączne doświadczenie obu firm sięga 250 lat. 

Jak podkreślają kancelarie we wspólnym oświadczeniu, A&O Shearman będzie jedyną globalną firmą posiadającą w równym stopniu doświadczenie w zakresie prawa amerykańskiego, angielskiego i lokalnego.

Firmy wyjaśniają również, że fuzja podyktowana jest zapotrzebowaniem klientów na globalną ofertę o najwyższej jakości, która pomoże im w coraz bardziej złożonym środowisku prawnym, regulacyjnym i geopolitycznym. Dzięki połączeniu Shearman & Sterling uzyska dostęp do znacznie rozszerzonej oferty na międzynarodowych rynkach we wszystkich obszarach praktyki, a Allen & Overy skorzysta z większego dostępu do bazy klientów korporacyjnych w USA.

Wim Dejonghe, Senior Partner w Allen & Overy, komentując połączenie powiedział: 

“To połączenie dwóch wspaniałych firm to dla nas niezwykle ekscytujący krok. Obie firmy mają doskonałą historię i uważamy, że razem będziemy kancelarią niepodobną do żadnej innej na świecie. Wysłuchaliśmy próśb naszych klientów o najwyższej jakości doradztwo, aby pomóc im sprostać wymaganiom, przed którymi stoją. w zintegrowany i globalnie spójny sposób. Jako A&O Shearman, zrobimy to poprzez przyspieszenie naszej zdolności do oferowania tego, co najlepsze w obu firmach, niezależnie od lokalizacji”. 

Adam Hakki, Senior Partner w Shearman & Sterling, dodał: 

“Zapotrzebowanie klientów na globalne elitarne firmy nigdy nie było większe. Wymagają oni zintegrowanych, globalnych rozwiązań prawnych i doradztwa. Fuzja z Allen & Overy znacznie przyspieszy naszą zdolność do zaspokajania ich potrzeb w coraz bardziej złożonym środowisku. Allen & Overy to wyjątkowa firma, której pracę od dawna podziwiamy i uważamy ją za pokrewnego ducha”.

Jednocześnie kancelarie we wspólnym komunikacie podkreślły, że zamknięcie tej transakcji uzależnione jest jeszcze od standardowych warunków, w tym głosowania partnerów obu firm. 

Więcej informacji o fuzji Allen & Overy i Shearman & Sterling można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie https://www.announcingaoss.com/ Jest tam między innymi film, na którym partnerzy obu kancelarii opowiadają o połączeniu, a także sekcja FAQ. 

Kancelaria Allen & Overy od 1991 roku ma swoje biuro także w Warszawie. Sherman & Sterling nie była dotąd obecna na polskim rynku prawniczym.

W ostatnich miesiącach pojawiały się także informacje o rozmowach na temat fuzji pomiędzy Sherman & Sterling a, również działającą w Polsce, kancelarią Hogan Lovells. W marcu ogłoszono jednak, że firmy nie zdecydowały się na połaczenie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów