Właściciel Chambers and Partners blisko przejęcia firmy prawniczej DWF 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Notowana na londyńskiej giełdzie międzynarodowa firma prawnicza DWF ma zostać przejęta przez fundusz private equity Inflexion. Wartość transakcji to 342 miliony funtów. 

Po raz pierwszy o możliwym przejęciu poinformowano na początku lipca. Spółki ogłosiły wtedy, że prowadzą rozmowy. Teraz Inflexion złożył już konkretną ofertę przejęcia. 

Jak informuje serwis MarketWatch akcjonariusze DWF otrzymają łączne wynagrodzenie w wysokości 100 pensów za akcję – 97 pensów za akcję w gotówce i 3 pensy za akcję ze specjalnej dywidendy. Taka cena oznacza 53% premii w stosunku do ceny zamknięcia akcji DWF z 7 lipca wynoszącej 65,5 pensa. 

– Rada dyrektorów DWF dostrzega możliwości, które mogą zostać dostarczone w ramach prywatnej własności z Inflexion, co obejmuje dostęp do znacznego kapitału na inwestycje w personel i technologię, przyspieszone zatrudnianie boczne i transformacyjne przejęcia w różnych jurysdykcjach – powiedział cytowany przez MarketWatch przewodniczący rady dyrektorów DWF Jonathan Bloomer.

Z zastrzeżeniem spełnienia określonych warunków transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku. 

DWF była notowana na londyńskiej giełdzie od marca 2019 roku. 

To nie pierwsza inwestycja funduszu Inflexion w sektorze doradztwa prawnego. W 2018 roku firma przejęła znane doskonale wszystkim w biznesowej branży prawniczej wydawnictwo Chambers and Partners, które między innymi tworzy rankingi prawników i kancelarii. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów