Wolf Theiss i Clifford Chance doradzały przy dużym kontrakcie na zieloną energię

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Clifford Chance i Wolf Theiss doradzały przy jednej z największych na polskim rynku umów zakupu energii słonecznej. R.Power sprzeda szwajcarskiemu Axpo 300 MW wytworzonych na farmach fotowoltaicznych powstających w całej Polsce.

Prawnicy Clifford Chance pracowali przy tej transakcji dla firmy R.Power, która jest jednym z najszybciej rozwijających się dużych deweloperów energii słonecznej w Europie. Zespołem kancelarii kierował counsel Paweł Puacz, którego wspierali senior associate Marcin Markowski i junior associate Maja Kubit.

Firmie Axpo doradzał zespół Wolf Theiss, na którego czele stał counsel Konrad Kosicki.

Uruchamianie farm fotowoltaicznych, które mają dostarczy przewidzianą w umowie PPA moc, będzie następowało stopniowo i potrwa do połowy 2023 roku.

– Umowa podpisana pomiędzy Axpo i R.Power jest jedną z największych umów PPA zawartych na polskim rynku energii słonecznej i pokazuje, że Axpo utrzymuje rolę wiodącego partnera biznesowego dla sektora OZE w kraju. Będziemy kontynuować współpracę z Grupą R.Power przy innych projektach fotowoltaicznych, które przyspieszą polską transformację energetyczną – skomentował transakcję w komunikacie prasowym Paweł Wierzbicki, Head Origination i Członek Zarządu Axpo Polska.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów