Zapowiada się duża transakcja na rynku mediów

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Grupa Polsat Plus i Wirtualna Polska są zainteresowane przejęciem Gremi Media, wydawcy “Rzeczpospolitej” i “Parkietu” – podaje portal Wirtualne Media powołując się na ustalenia agencji ISBnews.

Same spółki tej informacji nie chcą komentować. – Z zasady nie komentujemy żadnych procesów akwizycyjnych, bez względu na to czy bierzemy w nich udział czy nie – powiedział wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji w Wirtualna Polska Holding. Natomiast Grupa Polsat Plus w ogóle nie odpowiedziała na pytania portalu.

Według ISBnews, sprzedaż Gremi Media może zostać sfinalizowana do końca września.

O sprzedaży wydawcy “Rzeczpospolitej” mówi się już od dawna. W marcu główny akcjonariusz Gremi Media, spółka KCI podpisała z Deloitte Advisory umowę na doradztwo w zakresie przeglądu opcji strategicznych i założeń ewentualnej transakcji.

Jeszcze w lipcu, Grzegorz Hajdarowicz, stojący za KCI i Gremi Media w rozmowie z branżowym miesięcznikiem Press mówił, że prowadzi rozmowy z różnymi oferentami i to zarówno na temat sprzedaży pakietu mniejszościowego, większościowego lub całościowego wydawcy “Rzeczpospolitej”. NIe wykluczał przy tym sprzedaży rzecz spółki Skarbu Państwa.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów