Zespół prawników bankowości i finansów przechodzi z Rymarz Zdort do Baker McKenzie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Marcin Iwaniszyn specjalizuje się w finansowaniach fuzji i przejęć (w tym transgranicznych i publicznych), kompleksowych finansowaniach korporacyjnych i refinansowaniach, emisjach dłużnych papierów wartościowych oraz w procesach restrukturyzacji zadłużenia. Z zespołem kancelarii Rymarz Zdort, wcześniej działającym w ramach międzynarodowej kancelarii Weil, Gotshal & Manges, związany był niemal 17 lat.

Razem z Marcinem Iwaniszynem do Baker McKenzie przejdzie zespół starszych i młodszych prawników: Jerzy Rostworowski, Jakub Czerka, Sebastian Mikina, Magdalena Bętkowska, Robert Śmigielski, Andrzej Sarnacki, Maria Słomska, Krystian Kurgan oraz Oskar Lipień. Będę dołączać do kancelarii w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zespól pozyskany z Rymarz Zdort będzie tworzył praktykę bankowości i finansów z dotychczasowymi prawnikami tego obszaru w Baker McKenzie: Janem Szczurkiem, Bartoszem Łabudą i Janem Duthelem.

– Dołączenie do Baker McKenzie to wielka szansa, odpowiedzialności i wyzwanie, którego z przyjemnością się podejmuję wraz z licznym zespołem. Wiele spotkań z liderami Baker McKenzie w Warszawie oraz w strukturach globalnych utwierdziło mnie w przekonaniu, że dzielimy podobną wizję rozwoju kancelarii prawnej, praktyki transakcyjnej oraz przede wszystkim rozwoju pracowników i współpracowników, w związku z tym z wielką przyjemnością postanowiłem realizować tą wizję w ramach Baker McKenzie. Praktyka bankowości i finansów, z którą jestem związany od kilkunastu lat, wymaga ścisłego wsparcia i współpracy z prawnikami z głównych centrów finansowych świata, aby zapewnić klientom dostęp do najnowszych trendów rynkowych i know-how.  Jestem pewien, że wraz z zespołem i we współpracy ze zespołami bankowości i finansów Baker McKenzie z całego świata zapewnimy polskim i globalnym klientom dostęp do najwyższej jakości usług prawnych zachowując sposób działania, który moi klienci cenią sobie od wielu lat – powiedział Marcin Iwaniszyn.

– Fakt, że tak perspektywiczny prawnik, o szerokiej rozpoznawalności rynkowej, specjalizujący się w finansowaniach i restrukturyzacjach z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym m.in. w innej globalnej kancelarii prawnej postanowił dołączyć do Baker McKenzie, stanowi dowód tego, że cel rozwoju praktyki transakcyjnej, jaki przyjęliśmy w Baker McKenzie w ostatnim czasie, jest atrakcyjny i wiarygodny dla wielu czołowych prawników praktykujących dotychczas w innych wiodących kancelariach na rynku – powiedział Piotr Rawski, partner zarządzający kancelarii Baker McKenzie w Warszawie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów