Zmarł adwokat Marek Grodek

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W piątek (27 sierpnia) zmarł nagle adwokat Marek Grodek, jeden z najbardziej doświadczonych, cenionych i uznanych prawników sektora nieruchomości w Polsce.

Marek Grodek karierę prawniczą rozpoczynał we wczesnych latach 90. jako absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Universite Pantheon Assas (Paris 2). W latach 1992 – 1996 związany był z kancelarią Gide. Następnie przez niemal 7 lat praktykował w Clifford Chance. W latach 2003 – 2010 kierował praktyką nieruchomości kancelarii Salans. Później był partnerem w warszawskim biurze kancelarii Dewey & LeBoeuf, którego zespół w maju 2012 roku dołączył do międzynarodowej sieci Greenberg Traurig. Przez ostatnie ponad trzy lata Marek Grodek zarządzał zespołem nieruchomości warszawskiego biura Hogan Lovells

Marek Grodek specjalizował się w transakcjach deweloperskich oraz finansowaniu nieruchomości. Doradzał instytucjom finansowym i funduszom inwestycyjnym w zakresie programów nieruchomościowych oraz pracodawcom przemysłowym w zakresie kontraktów EPC FIDIC. Posiadał również doświadczenie w reprezentowaniu deweloperów i inwestorów nieruchomościowych w sporach i arbitrażu.

Był regularnie wymieniany i rekomendowany przez międzynarodowe rankingi. Klienci cenili go między innymi za “bogatą wiedzę, pomysłowość i bezkonkurencyjne umiejętności negocjacyjne” (Chambers Europe 2018). Został również sklasyfikowany w wyróżniającym najlepszych i najbardziej znanych na rynku profesjonalistów prawnych rankingu Hall of Fame publikowanym przez redakcję The Legal 500 (2018).

Marek Grodek miał 54 lata. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów