Zmiany na czele polskiej i europejskiej praktyki energetycznej Dentons 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Agnieszka Kulińska na czele warszawskiej praktyki energetyki Dentons zastąpiła Arkadiusza Krasnodębskiego. Z kancelarią związana jest od 2010 roku. Dotychczas kierowała zespołem odnawialnych źródeł energii działającym w ramach praktyki energetyki i zasobów naturalnych. 

 – Transformacja energetyczna przyśpiesza, a udział energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym rośnie. Kierunek tych zmian odzwierciedla nowe kierownictwo i struktura naszego zespołu. Od kilku lat konsekwentnie inwestowaliśmy w rozwój kompetencji i pozyskiwaliśmy ekspertów oraz klientów z rynku OZE, ale w dalszym ciągu mamy również zaplecze ekspertów sektora energetyki konwencjonalnej. Nasze wieloletnie doświadczenie w obu tych obszarach pozwala nam skutecznie odpowiadać na potrzeby zróżnicowanego portfela klientów – mówi Agnieszka Kulińska. 

Europejską grupą sektora energetyki Dentons Christian Schnell będzie kierował razem z Timem Heitlingiem, partnerem Dentons z Berlina. 

Christian Schnell ma zarówno tytuł radcy prawny, jak i niemieckiego adwokata (rechtsanwalt), jest partnerem ds. transakcji energetycznych w Warszawie, prowadzi również praktykę w biurze kancelarii w Monachium. Ma 25- letnie doświadczenie w doradztwie w zakresie rozwoju projektów, joint ventures, kontraktów na budowę i dostawy, transakcji, project finance, PPA oraz umów na dostawy ciepła w sektorze energetycznym w Polsce i Europie. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradzaniu inwestorom w zakresie strategii wejścia na rynek.

– Chcemy odgrywać kluczową rolę we wspieraniu naszych klientów we wszystkich ważnych segmentach sektora energetycznego w całej Europie w zakresie nowych możliwości i inwestycji, w miarę przyspieszania transformacji energetycznej. Europe Energy Sector Group Dentons jest uznawany za jeden z najlepszych w Europie. Jako liderzy będziemy nadal wzmacniać nasz zespół, aby sprostać rosnącym potrzebom klientów w sektorze energetycznym – powiedział Christian Schnell.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów