Zmiany w kancelarii prawnej stowarzyszonej z KPMG. Teraz to KPMG Law, a na jej czele stanął Paweł Bajno

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W wyniku reorganizacji kancelaria prawna stowarzyszona z KPMG w Polsce będzie prowadzić teraz działalność pod nazwą KPMG Law, a pokieruje nią partner Paweł Bajno, radca prawny z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, w szczególności fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego oraz rynków kapitałowych.

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Kamiński, Jacek Tadeusz Dudziński, Renata Kulpa, Katarzyna Zwolińska-Sosnowska, Paweł Bajno, Przemysław Kamil Rosiak, dr Fatima Mohmand, Krzysztof Wojciechowski, Magdalena Bęza, dr Adam Stopyra.

Nowa nazwa KPMG Law jest elementem globalnego rebrandingu i dodatkowo wpisuje się w zmiany reorganizacyjne w obrębie kancelarii w Polsce. W ramach nowej struktury wyodrębnione zostały praktyki skupiające się na najważniejszych obszarach prawa gospodarczego

  • Transakcyjna oraz Obsługi Korporacyjnej
  • Prawa Bankowego i Instytucji Finansowych
  • Compliance oraz Dochodzeń Wewnętrznych
  • Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych
  • Prawa Konkurencji oraz Postępowania przed Instytucjami UE
  • Prawa Pracy
  • Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego
  • Własności Intelektualnej oraz Ochrony Danych Osobowych

Za rozwój każdej praktyki odpowiadają prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w danej dziedzinie prawa.

– Transformacja praktyki prawnej była naturalnym krokiem związanym z dynamicznym rozwojem na poziomie całej firmy KPMG. Dzięki nowej strategii i organizacji KPMG Law w Polsce będziemy mogli świadczyć naszym klientom usługi w jeszcze bardziej efektywny sposób zapewniając naszym klientom doradztwo prawne na najwyższym poziomie w danej dziedzinie prawa – mówi Paweł Barański, Partner, Szef Działu Doradztwa Podatkowego i Prawnego KPMG w Polsce.

Kierującym KPMG Law został Paweł Bajno, który dołączył do firmy w marcu. Jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa handlowego, w szczególności fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego oraz rynków kapitałowych. Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity. Jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi prawnicze, m.in. EMEA Legal 500, Chambers Global i Chambers Europe czy IFLR1000.

KPMG Law prowadzi obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Kancelaria posiada 4 biura w Polsce i zatrudnia 50 prawników w większości posiadających uprawnienia radcy prawnego lub adwokata.

– Strategia KPMG Law zakłada dalszy dynamiczny rozwój zarówno pod względem oferowania nowych usług, jak i zatrudniania nowych specjalistów w zakresie poszczególnych dziedzin prawa. Wszelkie działania podejmowane w ramach Kancelarii zakładają nieustanne dostosowywanie się do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej oraz reagowanie na coraz dalej idące oczekiwania klientów. KPMG jest strategicznym doradcą świadczącym usługi doradcze w różnych dziedzinach obrotu gospodarczego zapewniając swoim klientom kompleksowe i skoordynowane wsparcie w trakcie planowania i realizacji najbardziej skomplikowanych projektów i przedsięwzięć. Działalność KPMG Law jest istotnym elementem w strategii KPMG w powyższym zakresie – mówi Paweł Bajno, radca prawny, Head of KPMG Law w Polsce.

Ostatnim znaczącym wzmocnieniem KPMG Law było dołączenie we wrześniu na stanowisko partnera dra Adama Stopyry, który jest adwokatem specjalizującym się w obsłudze klientów z sektora finansowego. Adam Stopyra kieruje praktyką Prawa Bankowego i Instytucji Finansowych. Jak zapowiada KPMG, wkrótce ta praktyka powiększy się o kolejnych prawników.

Artykuł powstał we współpracy z KPMG.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów