Awanse w CMS. Kancelaria ma ośmioro nowych counseli

Opublikowano

Nasi Partnerzy

35 prawników otrzymało awanse w tegorocznej rundzie promocji warszawskiego biura kancelarii CMS. Osiem osób awansowało na pozycję counsela.

Maciej Andrzejewski z praktyki Prawa Pracy, Artur Bednarski oraz Krzysztof Mrozik z praktyki Bankowości i Finansów, Paulina Karpińska-Huzior z praktyki Prawa Podatkowego, Damian Karwala z praktyki Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii, Maciej Kópczyński z praktyki Postępowań Spornych, Katarzyna Szostak z praktyki Nieruchomości i Budownictwa oraz Grzegorz Pączek z praktyki Transakcji i Prawa Spółek – to nowi counsele CMS.

Maciej Andrzejewski, adwokat, od 11 lat specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy, w prawie cywilnym oraz ubezpieczeniach społecznych. W roli counsela zamierza rozwijać praktykę Prawa Pracy, m.in. w zakresie sektora finansowego. Do zespołu Prawa Pracy CMS dołączył w 2011 roku. Jest rekomendowany jako „Wschodząca Gwiazda” (Rising Star) w dziedzinie prawa pracy w rankingu Legal 500.

Artur Bednarski, adwokat, od 10 lat specjalizuje się w finansowaniu przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie kredytów i obligacji oraz restrukturyzacji, w tym upadłości. W roli counsela planuje rozwijać praktykę Bankowości i Finansów, przede wszystkim w zakresie restrukturyzacji zadłużenia. Z CMS związany jest od 2020 roku. Jest prawnikiem rekomendowanym w kategorii bankowość i finanse w rankingu Chambers Europe.

Paulina Karpińska-Huzior, adwokat, doradca podatkowy, od 14 lat specjalizuje się w postępowaniach podatkowych, postępowaniach dotyczących zobowiązań publicznych oraz postępowaniach karnych skarbowych. W roli counsela zamierza rozwijać praktykę Postępowań Podatkowych związanych z rozliczeniami publicznoprawnymi. Z CMS związana jest od 2018 roku. Jest prawnikiem rekomendowanym w dziedzinie prawa podatkowego przez ranking Legal 500.

Damian Karwala, doktor nauk prawnych, radca prawny, od 17 lat specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa, IT, telekomunikacji, handlu elektronicznego oraz digitalizacji. W roli counsela będzie rozwijać praktykę Prawa Nowych Technologii, w szczególności w zakresie ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. Z CMS związany jest od 2017 roku. Jest prawnikiem rekomendowanym w dziedzinie ochrony danych osobowych w rankingu Chambers Europe oraz w dziedzinie nowych technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) w Legal 500.

Maciej Kópczyński, adwokat, od 14 lat specjalizuje się w sprawach karnych, compliance i sporach gospodarczych. W roli counsela zamierza rozwijać praktykę Postępowań Spornych ze szczególnym uwzględnieniem white collar crime, w tym compliance oraz dochodzeń wewnętrznych dotyczących nieprawidłowości w spółkach. Do CMS dołączył w 2011 roku. Jest rekomendowany w obszarze white collar crime w rankingu Legal 500.

Krzysztof Mrozik, adwokat, od ponad 10 lat specjalizuje się w doradztwie przy finansowaniu projektów, w szczególności przy finansowaniach udzielanych w formie kredytów lub pożyczek. W roli counsela zamierza rozwijać praktykę Bankowości i Finansów, w szczególności w zakresie finansowania projektów odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz finansowania eksportowego. Do zespołu Bankowości i Finansów CMS dołączył w 2018 roku. W przeszłości pracował również dla wiodącego banku europejskiego w Wiedniu, zdobywając doświadczenie przy międzynarodowych transakcjach, szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grzegorz Pączek, adwokat, od 10 lat specjalizuje się w prawie spółek, procesach due diligence, czy krajowych i międzynarodowych transakcjach z zakresu fuzji i przejęć. W roli counsela planuje rozwijać praktykę Prawa Spółek i Transakcji. Z CMS związany jest od 2013 roku, od początku swojej kariery zawodowej. Grzegorz jest rekomendowany w dziedzinie prawa spółek, fuzji i przejęć w rankingu Legal 500.

Katarzyna Szostak, radca prawny, od 8 lat specjalizuje się w prawie nieruchomości. W roli counsela zamierza rozwijać praktykę Nieruchomości i Budownictwa, do której dołączyła w 2017 roku. Wcześniej pracowała jako prawnik in-house dla nieruchomościowej grupy inwestycyjnej oraz w kancelariach prawnych. Autorka licznych szkoleń o tematyce branżowej.

– Czas awansów w naszej kancelarii, to dla mnie jeden z najbardziej satysfakcjonujących momentów w roku. Jest to bowiem chwila, w której sukces świętują zarówno osoby promowane, jak i ich przełożeni. Ci pierwsi dlatego, iż swoją ciężką pracą i talentem wzbili się na kolejny poziom rozwoju zawodowego. Ci drudzy zaś dlatego, iż sukces ich podopiecznych to jeden z najcenniejszych sukcesów w ich własnej karierze zawodowej – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

Na stanowisko senior associate awansowali: Mateusz Gerlach z praktyki Postępowań Spornych, Karol Kozłowski z praktyki Prawa Podatkowego, Ada Szon z praktyki Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych, Paweł Śliwka z praktyki Nieruchomości i Budownictwa oraz Adriana Zdanowicz-Leśniak z praktyki Własności Intelektualnej i Nowych Technologii. 

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią CMS.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów