Baker McKenzie doradza PKN Orlen przy wejściu na Węgry i Słowację

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak już informowaliśmy TUTAJ w sprzedaż aktywów Grupy Lotos w celu spełnienia warunków zgody Komisji Europejskiej na fuzję z Orlenem doradzały kancelarie SMM Legal, CMS, Allen & Overy oraz Rymarz Zdort. Jednym z nabywców części przedsiębiorstwa gdańskiej firmy paliwowej jest MOL Plc. Węgierska grupa w tej złożonej transakcji występuje jednak nie tylko jako kupiec, ale także sprzedaje część swoich stacji Orlenowi. W tym aspekcie polskiemu koncernowi naftowemu doradzała kancelaria Baker McKenzie.

stacja węgierskiej grupy MOL fot. molgroup.info

PKN Orlen ma kupić od MOL 144 stacje na Węgrzech oraz 41 stacji na Słowacji za ok. 229 mln euro (cena może podlegać późniejszej korekcie).

Ze strony Baker McKenzie Orlenowi doradzają partner Magdalena Nasiłowska, partner Tomasz Krzyżowski i senior associate Paweł Jaros z biura w Warszawie, a także partner Dr. Ákos Fehérváry, associates Dr. Dániel Orosz, Botond Tass, Zsofia Tillinger z biura Baker McKenzie w Budapeszcie, partnerzy David Duncan i Richard G. Blunt z londyńskiego biura Baker McKenzie, partner Tomáš Skoumal i associate Michal Simčina z biura Baker McKenzie w Pradze, a także partnerzy Ľubomír Marek i Tibor Šovčík z kancelarii Marek Partners (kancelarii korespondencyjnej Baker McKenzie w Bratysławie).

FInalizacja wszystkich transakcji związany ze sprzedażą aktywów Grupy Lotos nastąpi po decyzji zatwierdzającej Komisji Europejskiej. PKN Orlen spodziewa się jej wydania w ciągu dwóch miesięcy. Closingi umów mają natomiast nastąpić w czerwcu-lipcu tego roku

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów