CMS wzmocni praktykę nieruchomości

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS pozyskała dziesięcioosobowy zespół prawników sektora nieruchomości z Greenebrg Traurig. Do CMS dołączy trzech partnerów z wieloletnim doświadczeniem i uznaną renomą rynkową: Agata Jurek-Zbrojska, Małgorzata Madej-Balcerowska oraz Dominik Rafałko.

Praktyką pokieruje Agata Jurek-Zbrojska

Agata Jurek-Zbrojska stanie na czele praktyki nieruchomości i budownictwa CMS w Polsce, którą będzie kierować w ścisłej współpracy z partnerami Lidią Dziurzyńską-Leipert – która dodatkowo obejmie stanowisko CEE Real Estate Head of International Development – Michałem Miecińskim, Małgorzatą Madej-Balcerowską oraz Dominikiem Rafałko. 

Razem z nowymi partnerami do praktyki nieruchomości i budownictwa CMS dołączą: Anna Wiśniewska jako counsel, Zuzanna Bafia jako starszy prawnik, oraz Michał Gruza, Aleksander Kłys, Magdalena Piotrowska-Gwiazdowska, Marta Trębacka oraz Joanna Ostapiuk.  

CMS będzie miała jeden z największych zespołów prawników nieruchomościowych w Polsce

Po dołączeniu nowych partnerów i prawników zespół nieruchomości i budownictwa w kancelarii CMS Polsce będzie liczył około 40 prawników, a tym samym będzie jednym z największych i najbardziej doświadczonych na polskim rynku.

Będzie to drugie w ostatnim czasie wzmocnienie praktyki nieruchomości i budownictwa w CMS na poziomie partnerskim – w listopadzie br. do firmy prawniczej dołączył Michał Mieciński.  

– Naszym celem jest stworzenie zespołu, który będzie doradcą pierwszego wyboru na rynku nieruchomości w Polsce. Połączenie kontaktów klienckich i doświadczenia naszego zespołu z możliwościami wynikającymi z pozycji rynkowej praktyki nieruchomościowej CMS w całej Europie, a w szczególności na rynku brytyjskim oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, stanowi ogromny potencjał.  Ponadto, silny zespół nieruchomościowy to również ogromna szansa i impuls do rozwoju dla pozostałych praktyk, wynikający ze wzajemnych synergii oraz wewnętrznej współpracy. Jestem przekonany, że właśnie umiejętność współpracy w ramach połączonego zespołu oraz całej kancelarii pozwolą nam w powiększonym składzie z sukcesem realizować nasze zamierzenia biznesowe – komentuje Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce. 

Nowi partnerzy wnoszą do CMS niezwykle bogate doświadczenie

Agata Jurek-Zbrojska jest radcą prawnym z dwudziestoletnim doświadczeniem transakcyjnym na rynku nieruchomości zarówno w Polsce, jak i w projektach  transgranicznych. Doradza lokalnym i zagranicznym inwestorom w transakcjach dotyczących nieruchomości biurowych, komercyjnych, logistycznych oraz mieszkaniowych na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego. Jej doświadczenie obejmuje współpracę ze specjalistycznymi funduszami nieruchomościowymi oraz inwestorami private equity, w tym także na pionierskim rynku projektów PRS (mieszkań na wynajem). Doradza w zakresie tworzenia struktur JV oraz asset management nieruchomości. Jest rekomendowana w międzynarodowych rankingach prawniczych Chambers & Partners, Legal 500 oraz IFLR1000 jako ekspert na rynku nieruchomości.  Przed dołączeniem do CMS, była partnerem w kancelarii Greenberg Traurig, a wcześniej związana między innymi z kancelariami:  Hogan Lovells, Garrigues i Salans (Dentons).

Małgorzata Madej-Balcerowska jest radcą prawnym i od ponad dwudziestu lat doradza w zakresie transakcji na rynku nieruchomości biurowych, komercyjnych i magazynowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje również kwestie związane z najmem nieruchomości, w których skutecznie reprezentuje zarówno wynajmujących, jak i najemców powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych. Ponadto, prowadzi analizy stanu prawnego nieruchomości oraz spółek w związku ze sprzedażą i kupnem nieruchomości, a także wykonywane na rzecz podmiotów specjalizujących się w ubezpieczaniu transakcji oraz banków finansujących akwizycje. W swojej praktyce zawodowej Małgorzata doradza również pozyskiwaniu ubezpieczeń transakcyjnych (W&I) oraz uczestniczyła w nowatorskich projektach dotyczących budowy data center (centrów baz danych) w Polsce. Przed dołączeniem do CMS, była lokalnym partnerem w kancelarii Greenberg Traurig, wcześniejsze  doświadczenie zdobywała w międzynarodowych kancelariach takich jak Hogan Lovells oraz Chadbourne & Parke. 

Dominik Rafałko jest radcą prawnym i od ponad piętnastu lat specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym na rynku nieruchomościowym, w szczególności w zakresie nabywania i sprzedaży obiektów biurowych, logistycznych, handlowych oraz spółek holdingowych zajmujących się nieruchomościami. Ponadto wspiera krajowe i zagraniczne podmioty  w procesach deweloperskich i inwestycyjnych. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo z zakresu analizy stanu prawnego nieruchomości oraz spółek i ich składników majątkowych, przygotowania i negocjowania umów najmu nieruchomości komercyjnych, zarówno po stronie wynajmujących, jak i najemców, a także doradztwo w bieżących sprawach z zakresu prawa handlowego, gospodarczego i cywilnego. Przed dołączeniem do CMS, był lokalnym partnerem w kancelarii Greenberg Traurig, a wcześniej doświadczenie zdobywał w dziale nieruchomości międzynarodowej kancelarii Salans (Dentons).

– Cieszę się na codzienną współpracę z prawnikami zespołu CMS, których do tej pory spotykałam przy wielu projektach i których bardzo szanuję. Razem będziemy stanowić zespół znakomitych specjalistów, a nasi klienci otrzymają dokładnie to, czego potrzebują –  pierwszorzędną ekspertyzę prawną i rynkową, wspartą praktycznym, wieloletnim doświadczeniem prawników połączonego zespołu. Międzynarodowa sieć kancelarii CMS oraz doświadczeni partnerzy kierujący praktyką nieruchomości pozwolą zespołowi stać się istotnym uczestnikiem rynku transakcji transgranicznych. Rynek nieruchomości jest obecnie w fazie zaawansowanego rozwoju i zmian, które przynoszą nowe możliwości biznesowe dla inwestorów. Obserwujemy ogromne zainteresowanie transakcjami na rynku magazynowym, aktywność w segmencie nieruchomości biurowych i komercyjnych, a także znaczącą dynamikę i zmianę w segmencie inwestycji  mieszkaniowych – podkreśla Agata Jurek-Zbrojska, która stanie w kancelarii CMS na czele zespołu nieruchomości i budownictwa. 

W ostatnim czasie CMS konsekwentnie rozwija swoje praktyki transakcyjne rozbudowując je o doświadczonych prawników. Tylko jesienią tego roku CMS pozyskała Rafała Zakrzewskiego wraz z trzyosobowym zespołem, wzmacniając praktykę bankowości w zakresie finasowania największych transakcji międzynarodowych pod prawem angielskim oraz Michała Miecińskiego wraz z Żanetą Bałdowską, którzy wzmocnili praktykę nieruchomości i budownictwa. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów