Czeska kancelaria HAJDUK & PARTNERS rozwija się w Polsce. Firma połączyła siły z kancelarią adwokacką Szadorski

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria HAJDUK & PARTNERS z główną siedzibą w Czechach oraz Kancelaria Adwokacka Szadorski z Krakowa łączą siły. HAJDUK & PARTNERS to firma o ogromnym doświadczeniu na rynku transgranicznym. Teraz kancelaria jeszcze bardziej otwiera się na rynek polski.

Paweł Szadorski, Piotr Adamczyk, Adam Świerczek

Informacja o fuzji jest w szczególności ważna dla przedsiębiorców i prawników, którzy dotychczas działali lokalnie, jednak rozważają (mniej lub bardziej zaawansowanie) ekspansję zagraniczną lub stawiają pierwsze jej kroki. Co ważne, wcześniejsze doświadczenie na rynkach zewnętrznych (np. czeskim) nie jest tu niezbędne — zespół HAJDUK & PARTNERS zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę i partnerstwo, by zdjąć z ich barków dodatkowe zadania.

Kancelaria Adwokacka Szadorski wyróżnia się nowoczesnym sposobem podejścia do rozwiązywania problemów swoich klientów. Łatwy i szybki dostęp do wszelkich informacji o prowadzonych sprawach, skuteczność działania połączona z szybkością rozwiązywania spraw – to coś, na co stawia zespół z Krakowa. Główny obszar specjalizacji kancelarii to przede wszystkim sprawy z zakresu prawa cywilnego, obsługa przedsiębiorstw, spółek czy własności intelektualnej.

Obie strony fuzji mają ze sobą wiele wspólnego. Historia ich współpracy nie zaczyna się teraz. Dzięki podobnej filozofii pracy i przywiązaniu do wysokich standardów, od dawna były dla siebie świetnym uzupełnieniem w prowadzonych sprawach. Widząc, jak silnym obecnie trendem jest międzynarodowy rozwój firm klientów, postanowiły pójść o krok dalej – działać pod wspólnym brandem. 

Ta kooperacja stwarza zupełnie nowe możliwości, z których skorzystają dotychczasowi i przyszli klienci obu łączących się podmiotów. Wraz z poszerzeniem marki HAJDUK & PARTNERS, mogą oni liczyć między innymi na: 

  • jeszcze wyższą jakość i zróżnicowanie usług, 
  • nowe obszary działania kancelarii (m.in. przekształcenia, fuzje, przejęcia, wejście na rynki zagraniczne, prawo energetyczne, prawo karne gospodarcze), przy jednoczesnym dalszym wysokim poziomie specjalności dotychczasowych (prawo mediów, prawo autorskie, prawo gospodarcze w tym prawo spółek, start-up’y, prawo nieruchomości), 
  • powiększony zespół o kolejnych ekspertów, 
  • bogatszy zasób doświadczenia, z którego można czerpać, 
  • bliższy kontakt – od teraz stacjonarnie w Krakowie – ze specjalnym, dedykowanym sprawie zespołem ekspertów, 
  • sprawdzony poziom obsługi, wzmocniony o nowe rozwiązania technologiczne.  

Poszerzony team HAJDUK & PARTNERS to potencjalna przewaga biznesowa, wynikająca z dogłębnej znajomości rynków oraz systemów prawnych: polskiego, czeskiego i słowackiego. To rozbudowana sieć kontaktów, która przełoży się na jeszcze lepszą skuteczność podejmowanych działań. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów