DLA Piper korzysta z CoCounsel – asystenta prawnego AI zasilanego przez Chat GPT 4

Opublikowano

Nasi Partnerzy

DLA Piper ogłosiło, że wprowadza do swojej praktyki CoCunsel – rozwiązanie AI oparte o najnowszy model językowy GPT-4 od OpenAI. Narzędzie zostało stworzone przez firmę Casetext.

CoCounsel łączy w sobie potęgę technologiczną GPT-4 z prawniczymi bazami danych i systemem wyszukiwania Parallel Search, co ma umożliwić szybkie i precyzyjne wykonywanie zadań merytorycznych, takich jak research prawny, przegląd dokumentów czy analiza umów. CoCounsel dba również o bezpieczeństwo i prywatność danych.

Firma Casetext, w celu dopasowania technologii AI do potrzeb praktyki prawniczej, przeprowadziła tysiące testów wewnętrznych dla różnych zadań prawnych i poświęciła prawie 4000 godzin na szkolenie i dostosowanie wyników CoCounsel do ponad 30 000 pytań prawnych.

– Dzięki CoCounsel nasi prawnicy będą mogli zwiększyć zakres swoich usług oraz stworzyć bardziej zwinne i skoncentrowane przepływy pracy poprzez wykorzystanie zaawansowanych, specjalnie skonstruowanych technologii AI – powiedział Bennett Borden, Chief Data Scientist DLA Piper.

DLA Piper to kolejna firma, która ogłosiła, że będzie korzystać z zaawansowanego narzędzia AI w swojej praktyce. Wcześniej informowaliśmy także o wprowadzeniu narzędzia Harvey AI przez kancelarię Allen & Overy, a także przez firmę PwC, która ma wyłączość na to rozwiązanie wśród Wielkiej Czwórki.

Czym dokładnie jest i jak działa asystent prawny CoCounsel? Przedstawiciele producenta Casetext mówili o tym szczegółowo w rozmowie z MSNBC.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów