Sztuczne inteligencja na modelu Open AI pomoże prawnikom Allen & Overy. Kancelaria zatrudniła Harvey’a 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy Allen & Overy w biurach na całym świecie będą korzystać w codziennej pracy z systemu sztucznej inteligencji opartego na najnowszym modelu Open AI. Harvey, bo tak nazwano system, umożliwi generowanie i dostęp do treści prawnych „z niezrównaną wydajnością, jakością i inteligencją”. 

Harvey trafił do codziennej praktyki ponad 3,5 tysiąca prawników Allen & Overy w 43 biurach na całym świecie. Jak przyznał w komunikacie na Linkedin partner zarządzający polskiego biura kancelarii Arkadiusz Pędzich, wykorzystanie sztucznej inteligencji to możliwość dalszego zwiększenia jakości wsparcia dla klientów. 

Harvey to platforma, która wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, uczenie maszynowe i analizę danych do automatyzacji i usprawnienia różnych aspektów pracy prawniczej, takich jak analiza umów, due diligence, spory sądowe i sprawdzanie zgodności z przepisami. 

Twórcą systemu jest firma założona przez zespół byłych prawników wspieranych przez inżynierów i przedsiębiorców. Harvey otrzymał finansowanie z OpenAI Startup Fund. 

Jak podkreśla Allen & Overy, informacje dostarczone przez system wymagają dokładnego sprawdzenia przez prawnika, niemniej, Harvey może pomóc w generowaniu spostrzeżeń, zaleceń i przewidywań na podstawie dużych ilości danych, tym samym umożliwia dostarczanie szybciej bardziej opłacalnych rozwiązań dla klientów. 

Allen & Overy testowała Harvey’a od listopada ubiegłego roku. Przez ten czas prawnicy kancelarii zadali systemowi około 40 tys. zapytań. 

– Zajmuję się technologiami prawnymi od 15 lat, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego jak Harvey. To game changer, który może uwolnić moc generatywnej AI, aby przekształcić branżę prawniczą. Harvey może pracować w wielu językach i w różnych obszarach praktyki, zapewniając bezprecedensową wydajność i inteligencję. W naszej próbie zobaczyliśmy niesamowite rezultaty – powiedział David Wakeling szef Markets Innovation Group Allen & Overy. 

– Zainwestowaliśmy w Harvey, bo wierzymy, że AI może mieć głęboki wpływ na branżę prawną, a ta platforma fundamentalnie zmieni sposób, w jaki prawnicy spędzają swój czas – powiedział Brad Lightcap, COO OpenAI i zarządzający OpenAI Startup Fund.

źródło: allenovery.com

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów