DLP Duch, Lisicki & Partners – nowa kancelaria sektora nieruchomości

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Doświadczeni prawnicy sektora nieruchomości Maciej Duch i Artur Lisicki po wielu latach doradzania klientom w ramach renomowanych firm prawniczych postanowili założyć własną kancelarię – DLP Duch, Lisicki & Partners. Razem z nimi zespół nowej kancelarii tworzy 15 prawników specjalizujących się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych i inwestycyjnych. 

Maciej Duch, Artur Lisicki

Kancelaria doradza między innymi w sprzedaży i akwizycji nieruchomości komercyjnych, finansowaniu projektów, procesach inwestycyjnych i budowlanych, wspólnych przedsięwzięciach (JV) oraz koinwestycjach, a także w negocjowaniu umów najmu i asset managemencie. DLP kompleksowo podchodzi do doradztwa na rynku nieruchomości równocześnie rozwijając komplementarne kompetencje w zakresie spraw korporacyjnych oraz podatkowych. 

Maciej Duch i Artur Lisicki znają się od wielu lat. Jak podkreślają łączy ich wspólna wizja nowoczesnej, prawniczej firmy doradczej. – Kiedyś pracowaliśmy w jednej kancelarii. Tam się zaprzyjaźniliśmy. Podobnie postrzegamy doradztwo prawne i wyznajemy wspólne wartości – partnerstwo na każdym etapie współpracy oraz zaangażowanie i wiedza całego zespołu to fundament naszej działalności. W swojej codziennej praktyce stawiamy na jakość: usług i wzajemnych relacji. Mamy podobne doświadczenia. Obaj budowaliśmy praktyki nieruchomościowe w dużych kancelariach, wiemy doskonale, jak wygląda ten rynek i czego oczekuję klienci. Uznaliśmy, że nadszedł czas, by zbudować coś na własnych zasadach – powiedzieli Maciej Duch i Artur Lisicki. 

Spośród starannie wyselekcjonowanego zespołu piętnastu prawników DLP Duch Lisicki & Partners, dwunastu to doświadczeni doradcy z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości. Oprócz partnerów założycieli to: Michał Cwajna (Counsel), Aleksander Duma (Counsel), Piotr Kośla (Counsel), Piotr Urbanek (Counsel), Roma Budzyńska (Senior Associate), Magdalena Klimczyk (Senior Associate), Maciej Liberacki (Senior Associate), Aleksandra Łukasik (Associate), Kamila Mazurek (Junior Associate) oraz Sandra Mróz (Junior Associate).  

 – To ludzie, którzy nam ufają, mają takie samo podejście do pracy jak my i przede wszystkim wierzą w nas i nasz model świadczenia biznesowego doradztwa prawnego, model oparty na zaangażowaniu, ciężkiej pracy i jakości, ale przy tym także pełen pasji i satysfakcji – podkreślają Maciej Duch i Artur Lisicki. 

Kancelaria DLP Duch, Lisicki & Partners współpracuje z szerokim wachlarzem klientów, wśród których są między innymi polskie i zagraniczne fundusze inwestycyjne, inwestorzy instytucjonalni, indywidualni, deweloperzy, a także firmy, które z uwagi na swój model działania są nierozerwalnie związane z rynkiem nieruchomości. 

Jak zaznaczają wspólnicy DLP, dzięki temu, że przez lata kierowali praktykami nieruchomości w dużych organizacjach i zbudowali swoją pozycję rynkową, ich kancelaria naturalnie od samego początku uczestniczy w znaczących projektach i transakcjach, przy których współpracuje z największymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami. – Uważamy, że sektor nieruchomości inwestycyjnych, w tym największych transakcji nie jest zarezerwowany tylko dla tych najbardziej znanych brandów prawniczych. Rynek jest już tak rozwinięty, że liczą się kompetencje, doświadczenie, jakość i wiarygodność, a my na szczęście to wszystko mamy. Znamy rynek, a ludzie nam ufają, co bardzo nas cieszy – powiedział Maciej Duch. 

Partnerzy DLP widzą duży potencjał w sektorze nieruchomości i pozytywnie oceniają sytuację na tym rynku. – Segment nieruchomości inwestycyjnych w Polsce stał się przewidywalny, jest dobrą przystanią dla inwestorów. Duży kapitał wciąż poszukuje tu inwestycji. Według naszych prognoz i aktualnie prowadzonych projektów, pracy dla doświadczonych doradców będzie w najbliższym czasie bardzo dużo – podsumowują Maciej Duch i Artur Lisicki. 

 

Maciej Duch specjalizuje się w kompleksowym doradztwie przy transakcjach na rynku CRE dotyczących nabywania i zbywania aktywów biurowych, magazynowych, przemysłowych oraz handlowych. Swoje doświadczenie zdobywał przy projektach realizowanych w oparciu o strukturę wspólnego przedsięwzięcia (JV) lub koinwestycji. Wśród jego zawodowych zainteresowań znajdują się również projekty dotyczące struktur typu forward funding oraz forward purchase, powiązane z negocjowaniem umów o kompleksowe zarządzanie procesem deweloperskim (tzw.development management agreements). Zajmuje się negocjowaniem umów programowych i portfelowych dotyczących realizacji, nabycia lub dezinwestycji platform aktywów nieruchomościowych, jak również doradztwem w procesach dotyczących obiektów build-to-suit (BTS), tj. projektów industrialowych realizowanych pod konkretnego, indywidualnego klienta, zaprojektowanych oraz zbudowanych dla jego potrzeb. Ponadto specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansowaniem nieruchomości komercyjnych – w formie finansowania mezzanine, projektowego, pomostowego, partycypacyjnego oraz private debt, nabywaniem nieruchomości pod realizację projektów komercyjnych – zarówno typu greenfield jak i brownfield czy transakcjach typu sale & leaseback. Oferuje również bieżące wsparcie w realizacji projektów deweloperskich oraz zarządzaniu gotowymi, działającymi obiektami komercyjnymi.Przez ostatnie kilka lat tworzył i kierował zespołem nieruchomości jednej z największych polskich kancelarii prawnych. Maciej Duch jest cyklicznie wyróżniany jako rekomendowany prawnik w rankingu The Legal 500 EMEA (w latach 2022, 2021, 2020, 2019) w kategorii Nieruchomości. 

Artur Lisicki jest radcą prawnym z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym na rynku nieruchomości komercyjnych oraz zagadnieniach związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym. Kierował zespołami prawników i kompleksowo doradzał klientom przy transakcjach sprzedaży nieruchomości biurowych, handlowych, magazynowych oraz gruntów inwestycyjnych, jak również przy negocjowaniu umów najmu wszelkiego rodzaju aktywów komercyjnych, tak z pozycji wynajmującego, jak i najemcy. Posiada również szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w transakcjach realizowanych w oparciu o wspólne przedsięwzięcie (JV), jak również w tworzeniu struktur korporacyjnych pod inwestycje na rynku nieruchomości. W swojej bogatej karierze zawodowej koordynował prace zespołów i przeprowadził badania due diligence obejmujące kilkaset nieruchomości. Doradza i reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, w tym w zakresie planowania przestrzennego, realizacji procesu inwestycyjnego na nieruchomości, roszczeń reprywatyzacyjnych, wywłaszczeń i kwestii związanych z ochroną środowiska. Przez ostatnie kilka lat kierował zespołem nieruchomości jednej z największych, międzynarodowych firm doradczych na świecie.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią DLP Duch, Lisicki & Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów