Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Hogan Lovells doradza Aviva przy sprzedaży akcji w joint venture z Santanderem. To część wielkiej transakcji ubezpieczeniowej

Prawnicy warszawskiego biura Hogan Lovells doradzają Aviva przy sprzedaży na rzecz grupy Allianz akcji w zakładach ubezpieczeń stworzonych, w ramach długoletniej strategicznej współpracy, z grupą Santander. 

Przedmiotem transakcji jest 51% akcji Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń. 

Całość wsparcia prawnego dla grupy Aviva ze strony Hogan Lovells koordynowała i nadzorowała Beata Balas-Noszczyk, partner zarządzająca warszawskim biurem i kierująca grupą instytucji finansowych. W skład zespołu transakcyjnego wchodzą również counsels Tomasz Grygorczuk oraz Bartosz Romanowski. 

Sprzedaż przez Aviva akcji w zakładach ubezpieczeń stworzonych razem z Santander, to część wielkiego przejęcia polskiej działalności grupy Aviva przez Allianz. Wartość całego projektu to około 2,5 mld złotych. To największa transakcja na polskim rynku ubezpieczeniowym. 

Głównymi doradcami transakcajnymi Aviva były kancelarie Slaughter and May oraz WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Więcej o transakcji piszemy w naszym artykule o doradztwie Greenberg Traurig na rzecz Allianz.