Kancelaria CMS otworzyła nowe biuro w Warszawie. „Przestrzeń, która buduje relacje”

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Po ponad 25 latach CMS przeniosła się do nowego biura. Z Warsaw Financial Center kancelaria przeprowadziła się do nowego symbolu stolicy Varso Tower. Na ponad siedmiu tysiącach metrów kwadratowych firma stworzyła biuro nowej generacji – nowoczesną przestrzeń do współpracy i rozwijania relacji w zespole oraz z klientami w myśl realizowanej przez CMS koncepcji ‘cultureplace’. 

Kancelaria zajmuje pięć pięter – od 39. do 43. Nowe biur jest zdecydowanie większe od poprzedniego. Powiększyła się przede wszystkim przestrzeń dedykowana pracy wspólnej, którą tworzą m.in. przestronne sale konferencyjne, pokoje do pracy kreatywnej, kuchnie w stylu kawiarnianym oraz biblioteki. Pracownicy i współpracownicy kancelarii mają do dyspozycji również taras zlokalizowany na 43. piętrze biurowca ze spektakularnym widokiem na panoramę Warszawy.

Piętra połączone są wewnętrzną klatką schodową o wysokości 21 metrów, na przestrzeni której znajduje się unikalny ogród wertykalny oraz dedykowany mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego. Ta, wybudowana specjalnie dla CMS klatka schodowa jest widoczna z zewnątrz budynku jako część architektury Varso Tower i tym samym wpisuje się w warszawską scenerię. 

Cultureplace – przestrzeń dla łączenia idei, pomysłów i klientów

– Naszą pozycję rynkową budujemy, bazując na jakościowych relacjach: z zespołem oraz z klientami – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS – Ważne jest dla nas pobudzanie kreatywności, tworzenie i wykorzystywanie innowacji, a przede wszystkim współpraca. Chcemy budować wartościowe relacje nie tylko na linii pracownik-pracownik czy pracownik-klient, ale także klient-klient; łączyć idee, pomysły, przekuwać je na nowe możliwości i rozwiązania. Nowa przestrzeń umożliwia jeszcze lepszą realizację tych działań, w myśl naszej koncepcji ‘cultureplace’, w której centrum są właśnie szeroko pojęte relacje, szacunek do otoczenia i działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreśla Andrzej Pośniak.

Biuro sprzyjające dobremu samopoczuciu

Siedziba CMS w Varso Tower – jako pierwsze biuro kancelarii prawnej w Polsce i jedno z nielicznych na świecie – zostanie poddana certyfikacji w systemie WELL Building Standard testującej przestrzeń pod kątem m.in. zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia osobom w niej przebywającym. Biuro zostanie także ocenione w systemie certyfikacji BREEAM potwierdzającej oddziaływanie na środowisko.

Nasz interdyscyplinarny zespół ds. ESG doradza klientom jak działać w zgodzie ze standardami ESG. Chcemy być spójni w tym zakresie i dawać dobry przykład naszą aktywnością – mówi Beata Kępowicz, dyrektor operacyjna CMS w Polsce. – Stworzyliśmy miejsce odzwierciedlające wartości CMS: dbające o pracowników i współpracowników – ich zdrowie i dobre samopoczucie, odpowiadające potrzebom klientów i zaprojektowane z dbałością o środowisko.

Powstało wyjątkowe wnętrze sprzyjające współpracy

 – Naszym priorytetem było stworzenie przestrzeni, gdzie w centrum znajduje się zespół kancelarii i jego potrzeby, ponieważ to właśnie te osoby dbają o naszych klientów. Dlatego skupiliśmy się na nowoczesnych i niestandardowych rozwiązaniach. Nasi pracownicy i współpracownicy mieli wpływ na szereg elementów wyglądu i funkcjonalność biura, od samego początku byli aktywnymi uczestnikami tej zmiany. Dzięki temu powstało wyjątkowe wnętrze, które sprzyja współpracy. Patrzymy w przyszłość, dlatego nasze przestrzenie są przyjazne, kolorowe, funkcjonalne, innowacyjne i inspirujące. Mamy nadzieję, że każdy poczuje się tu bardzo dobrze – dodaje Andrzej Pośniak.

W ideę ESG wpisuje się także sam budynek Varso Tower, którego właścicielem jest firma HB Reavis. Jest on częścią wielofunkcyjnej inwestycji, która zmieniła niegdyś zaniedbany teren w atrakcyjny fragment miasta. Powstały tu budynki, które zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami społeczno-środowiskowymi. Z myślą o zrównoważonym rozwoju zastosowano w nich technologie przyjazne dla środowiska, których jakość potwierdziła najwyższa ocena przyznanego certyfikatu BREEAM. Niezależni audytorzy WELL i Fundacji Integracja docenili również rozwiązania o pozytywnym wpływie na zdrowie, bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników.

CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce. Działa na naszym rynku od ponad 25 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom we wszystkich sektorach gospodarki.

Artykuł powstał we współpracy z CMS.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów