Kancelaria LSW doradzała południowokoreańskiej firmie IS Dongseo przy inwestycji w Europie 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria LSW doradzała IS Dongseo Co. Ltd specjalizującej się w gospodarowaniu odpadami oraz budownictwie przy przejęciu europejskiej firmy BTS Technology zajmującej się recyklingiem. 

Wartość transakcji to 120 mln zł.  

IS Dongseo Co. Ltd (ISD) to spółka notowana na giełdzie w Korei Południowej. 

BTS Technology to firma zajmująca się recyklingiem akumulatorów do pojazdów elektrycznych, świadcząca również usługi recyklingu, zarządzania, składowania i transportu odpadów na obszarze Słowacji, Węgier i Polski. Posiada kontrolę nad połową europejskiego rynku w zakresie zbiórki zużytych akumulatorów.

W Polsce BTS Technology inwestuje w budowę zakładu do wstępnego przetwarzania zużytych akumulatorów. Po zakończeniu budowy będzie w stanie przetwarzać odpady pochodzące z około 50 000 pojazdów elektrycznych oraz około 100 000 sztuk akumulatorów rocznie. Zakład znajduje się w pobliżu fabryki baterii LG Energy Solution Ltd. we Wrocławiu, zaledwie pięć minut drogi od wjazdu na autostradę oraz w pobliżu granicy z Niemcami.

Ta inwestycja wesprze IS Dongseo w realizacji strategii rozwoju na rynku recyklingu baterii w Europie, która stanowi największy rynek pojazdów elektrycznych na świecie.

Firmie z Korei Południowej doradzał zespół LSW pod przewodnictwem Aleksandry Polak (Partner), wspierała ją Edyta Niemyska (Partner), a także Katarzyna Michalik (Counsel) i Joanna Markowicz-Maciocha (Senior Associate).

Przy obsłudze transakcji LSW współpracowała z międzynarodową kancelarią Bryan Cave Leighton Paisner oraz południowokoreańską kancelarią LAB Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów