Kolejne potwierdzenie ważnego trendu. Dentons zatrudnia pierwszego globalnego dyrektora ESG

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Dentons zatrudnił pierwszego globalnego dyrektora environmental, social & governance (ESG). Został nim Aragon St-Charles, który przeszedł do kancelarii z Hogan Lovells, gdzie był pierwszym dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju w firmie, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora operacyjnego na region Azji i Pacyfiku.

Aragon będzie współpracował z globalnym kierownictwem i zarządem kancelarii, by zaprojektować i wdrożyć strategię ESG Dentons, a także będzie uczestniczył w rozwoju produktów i usług ESG dla klientów.

– Zatrudniliśmy Aragona jako lidera operacyjnego, którego zadaniem jest włączenie ESG we wszystko, co robimy – co odróżnia nas od podejścia innych firm prawniczych, które wprowadzają ESG albo do swojego działu marketingu, albo do działalności charytatywnej i pro bono – powiedział Joe Andrew, Global Chairman Dentons. – Inwestowanie w ESG jest kluczowym założeniem naszej strategii biznesowej i jestem podekscytowany możliwością współpracy z nim i przekształcenia sposobu, w jaki Dentons myśli o ESG, abyśmy mogli napędzać znaczące zmiany w zawodzie prawnika i społeczności biznesowej – dodał.

Aragon St-Charles z Hogan Lovells był związany przez 6 lat, Wcześniej był związany także z kancelarią Morisson & Foerster. Jest absolwentem University of Kent w Canterbury w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, uzyskał certyfikaty w zakresie zarządzania zrównoważonym biznesem na Uniwersytecie w Cambridge oraz zrównoważonej strategii biznesowej w Harvard Business School Online.

Jak pisaliśmy na Legal Business Polska w artykule “Czas na strategię ESG w kancelariach, jej brak może wpłynąć na portfolio klientów”, przed branżą prawniczą duże wyzwanie w obszarze ESG polegające nie tylko na wspieraniu klientów w tym zakresie, ale także wdrożeniu i prezentowaniu własnej strategii.

źródło: dentons.com

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów