Nowa strategia i nowy partner współzarządzający w kancelarii KPMG

Opublikowano

Nasi Partnerzy

KPMG w obszarze doradztwa prawnego chce mocniej postawić na fuzję i przejęcia oraz transakcje realizowane przez fundusze private equity. Zespół, który będzie się tym zajmować ma właśnie rozwijać Paweł Bajno.

Nowy partner współzarządzający kancelarią KPMG to radca prawny z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie prawa handlowego, w szczególności fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego oraz rynków kapitałowych. Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity. Jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi prawnicze, m.in. EMEA Legal 500, Chambers Global i Chambers Europe czy IFLR1000. 

Przez ostatnie ponad trzy lata Paweł Bajno był partnerem warszawskiego biura Bird & Bird. Wcześniej przez ponad 6 lat związany był z Norton Rose Fulbright, a przedtem prawniczą karierę budował w Dewey & Leboeuf, w której pracował ponad 18 lat.

– Sektor usług doradztwa w działalności gospodarczej podlega ciągłym zmianom. Rośnie zapotrzebowanie na kompleksowe usługi obejmujące zarówno doradztwo transakcyjne, podatkowe jak i prawne. Z drugiej strony coraz więcej transakcji zawiera element transgraniczny, klienci oczekują skoordynowanego doradztwa zarówno w Polsce, jak i innych jurysdykcjach gdzie ich działalność jest lub może być prowadzona. Wszystkie te oczekiwania klientów spełnia KPMG. Dynamiczny rozwój kompleksowego doradztwa transakcyjnego pozwala na wykorzystanie mojego wieloletniego doświadczenia w szeregu ciekawych i skomplikowanych transakcji – powiedział Paweł Bajno, komentując dołączenie do nowej firmy.

Wraz z Pawłem Bajno do zespołu kancelarii prawnej KPMG dołączył radca prawny Michał Błaszkiewicz na stanowisko Associate Director oraz Igor Jaroszek, jako Junior Associate. Obaj również związani byli dotychczas z Bird & Bird.  

– KPMG w Polsce dynamicznie rozwija obszar doradztwa prawnego, poszerzając jednocześnie ofertę usług dla klientów. Z przyjemnością powitaliśmy w KPMG Pawła – uznanego prawnika, docenianego w międzynarodowych rankingach branżowych, który wzmocni interdyscyplinarne kompetencje i kompleksową obsługę prawną, jaką świadczymy naszym klientom – podkreśliła Stacy Ligas, Senior Partner, CEO KPMG w Polsce.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów