Nowe e-doręczenia w KPC. Wszystko, co trzeba wiedzieć zebrała Komisja OIRP Wrocław

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Na profilu Linkedin Komisji zamieszczono jak dotąd 6 wpisów poświęconych nowym regulacjom, które dostarczają praktycznej wiedzy i wskazówek, co do tego, jak zadbać o interes swój, jako pełnomocnika, oraz klienta w związku elektronicznym doręczeniami. 

Jak wskazuje Komisja, w praktyce nowe przepisy oznaczają, że każdy pełnomocnik musi mieć konto w na Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych. „Skuteczność doręczeń elektronicznych przez Portal Informacyjny nie będzie zależna od tego, czy dany radca miał już wcześniej konto na Portalu czy nie. Wszyscy radcowie prawni obsługujących sprawy w toku cywilnego postępowania sądowego są więc zobligowani do posiadania konta na Portalu Informacyjnym od dnia wejścia w życie ustawyĺ” – czytamy we wpisie Komisji. Co ważne, pismo uznawać się będzie za doręczone po upływie 14 dni od dnia jego umieszczenia w Portalu Informacyjnym.

Komisja w swoich wpisach pamiętała też o bardzo praktycznym wymiarze nowych regulacji analizując między innymi, co z doręczeniem w przypadku urlopu pełnomocnika.  Komisja podpowiada również jak zmienić ustawienia, by Portal informował pełnomocników o nowych pismach SMSem. 

Po szczegóły i więcej informacji odsyłamy na profil Komisji ds. Nowych Technologii i Transformacji Cyfrowej OIRP Wrocław, jednocześnie polecając to opracowanie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów