Partner Maciej Jodkowski wraz z sześcioma prawnikami wzmacnia praktykę nieruchomości Greenberg Traurig

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Maciej Jodkowski, dotychczasowy partner w zespole nieruchomości międzynarodowej kancelarii prawnej, dołączył do warszawskiego biura Greenberg Traurig na stanowisku partnera. Wraz z Maciejem Jodkowskim dołączył jego trzyosobowy zespół: Karol Lewandowski i Karolina Tulwin na stanowisku Senior Associate, a także Alicja Kwiatkowska. Nowi prawnicy powiększyli zespół, którym kieruje Jolanta Nowakowska-Zimoch, szefowa warszawskiej praktyki nieruchomości oraz Managing Partner warszawskiego biura.

Maciej Jodkowski jest cenionym prawnikiem transakcyjnym z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu i nadzorowaniu różnego typu transakcji w sektorze nieruchomości, w tym transakcje typu asset deal i share deal na różnych etapach procesu inwestycyjnego. Maciej doradzał polskim i zagranicznym inwestorom przy realizacji wielu prestiżowych projektów w sektorze biurowym, logistycznym i handlowym. 

Jednocześnie praktyka zyskała kolejnych członków zespołu z innych czołowych kancelarii prawnych – Izabela Żmijewska jest nowym członkiem praktyki na stanowisku Senior Associate, a Jędrzej Antoszewski i Tomasz Drzewiecki dołączyli jako Associates.

Warszawski Zespół Nieruchomości składa się z 40 specjalistów najwyższej klasy w zakresie prawa nieruchomości, którzy zajmują się także szerokim spektrum najważniejszych praktyk związanych z rynkiem nieruchomości. Zespołu ten oferuje klientom wyjątkowe doświadczenie i poziom usług w Polsce oraz w Europie Środkowej.

– Cieszy nas niezmiernie, że po raz kolejny zespół wysoko cenionych ekspertów prawa nieruchomości wybrał Greenberg Traurig jako swój nowy dom. Nasza kancelaria konsekwentnie realizuje strategię obecności i rozwoju w Europie, co jest możliwe wyłącznie dzięki prawdziwej współpracy w firmie i spójnemu podejściu w biurach na całym świecie. Jeśli chodzi o Praktykę Nieruchomości, Greenberg Traurig osiąga znakomite rezultaty we wszystkich krajach, w których jest obecny, i od dawna jest liderem tam, gdzie ma to największe znaczenie. Udało nam się uzyskać dominującą pozycję w sektorze nieruchomości na niektórych z najbardziej konkurencyjnych rynków świata. W ostatnich latach nasz rozwój nabrał rozpędu i obecnie nasz zespół liczy już 400 prawników w pięciu biurach europejskich – w Londynie, Amsterdamie, Berlinie, Mediolanie i Warszawie. Nasze liczne osiągnięcia są wynikiem doskonałości, skupienia, cierpliwości oraz dyscypliny – powiedział Richard A. Rosenbaum, Executive Chairman Greenberg Traurig. 

– Ten transfer wyraźnie wpisuje się w strategię firmy i stanowi przykład tego, że nasze dążenie do doskonałości oparte jest na kompetencjach i faktach, nie zaś obietnicach czy informacjach prasowych. Serdecznie witam Macieja i cały nowy zespół w Greenberg Traurig. Nasz nowy zespół niezwłocznie przystąpił już do pracy, oferując klientom najwyższej jakości usługi, za sprawą których Greenberg Traurig wyróżnia się na rynku – powiedział Lejb Fogelman, Senior Partner warszawskiego biura.

– Jestem przekonana, że dołączenie zespołu Macieja Jodkowskiego do naszej Praktyki Nieruchomości nastąpiło w doskonałym momencie, ponieważ pozwoli nam lepiej spełniać wysokie oczekiwania stale rosnącego grona naszych klientów. Maciej jest prawnikiem cenionym przez klientów i uznanym na rynku nieruchomości. Pojawienie się nowego zespołu jest dla tak rozpoznawalnej praktyki nieruchomości ekspansją w dobrym kierunku – dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Managing Partner warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Międzynarodowy zespół nieruchomości Greenberg Traurig jest jednym z największych na świecie pośród czołowych, międzynarodowych kancelarii prawnych. Prawnicy nieruchomościowi kancelarii dostarczają kompleksowe rozwiązania prawne, dostosowane do potrzeb klientów, zapewniając pełen zakres usług prawnych we wszystkich kwestiach związanych z prawem nieruchomości, od wsparcia przy nabywaniu nieruchomości poprzez reprezentowanie najemców i właścicieli, aż po wsparcie deweloperów i kredytodawców w poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie nieruchomości i związanych z nimi aspektów finansowych. Grupa obejmuje ok. 400 prawników specjalizujących się we wszystkich aspektach prawa nieruchomości, w tym powiązanych z nieruchomościami transakcjami fuzji i przejęć, private equity, rynków kapitałowych, finansów i podatków.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów