Piotr Lesiński nowy partnerem praktyki finansowań i regulacji finansowych Bird & Bird 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Piotr Lesiński z początkiem września dołączył do warszawskiego biura Bird & Bird.  Jest czołowym prawnikiem w obszarze instrumentów dłużnych rynku kapitałowego oraz regulacji finansowych w Polsce. Do kancelarii dołącza z warszawskiego zespołu bankowości i finansów Allen & Overy. 

Piotr Lesiński w swojej praktyce koncentruje się w szczególności na doradztwie przy transakcjach na instrumentach dłużnych rynku kapitałowego, w tym euroobligacjach, obligacjach krajowych, listach zastawnych oraz sekurytyzacji. Wspiera klientów również w obszarze regulacji finansowych, w szczególności w zakresie kwestii związanych z CRD/CRR oraz BRRD. Cieszy się reputacją eksperta w dziedzinie finansowań i regulacji finansowych. Od siedemnastu lat jest notowany w rankingu Chambers Europe w kategorii Capital Markets Debt for Poland, a od dziesięciu lat utrzymuje stałą pozycję w kategorii Capital Markets Hall of Fame w rankingu The Legal 500. 

Jego nominacja stanowi część strategii Bird & Bird zakładającej rozwój praktyki finansowań i regulacji finansowych w Polsce oraz wzmocnienie międzynarodowej oferty kancelarii w obszarze instrumentów dłużnych i restrukturyzacji. 

Michael Juenemann, Giuseppe D’Agostino oraz Joss Hargrave, współkierujący międzynarodową praktyką finansowań i regulacji finansowych w Bird & Bird, tak skomentowali tę nominację: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Piotr dołącza do zespołu Bird & Bird. Jego wiedza z zakresu regulacji i instrumentów dłużnych rynków kapitałowych, zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, nie ma sobie równych, co będzie miało zasadnicze znaczenie dla zapewnienia naszym klientom wsparcia w poruszaniu się po złożonych zagadnieniach w branży finansowej.”

– Cieszę się, że mamy teraz Piotra w naszym warszawskim zespole, zwłaszcza że wkraczamy w okres kolejnych zmian w obszarze regulacji dotyczących rynku usług finansowych. Doświadczenie Piotra w bankowości i kwestiach regulacyjnych związanych z rynkiem kapitałowym świetnie wpisuje się w naszą ofertę dla klientów zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej – powiedział Sławomir Szepietowski, partner zarządzający Bird & Bird w Polsce.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do praktyki finansowań i regulacji finansowych kancelarii Bird & Bird. Kancelaria koncentruje się na nowych technologiach i transformacji cyfrowej, co wyróżnia ją na rynku i stawia w doskonałej pozycji, aby konkurować z innymi międzynarodowymi kancelariami w naszym regionie.  Z  niecierpliwością czekam na dzień, gdy dołączę do zespołu – skomentował Piotr Lesiński.

źródło: mat. pras. Bird & Bird

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów