Sukcesja w Greenberg Traurig. Partner zarządzający Jarosław Grzesiak zamierza odejść

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak informuje Greenberg Traurig, Jarosław Grzesiak, będący od 1991 roku pierwszym polskim prawnikiem biura, a od 1999 roku jego partnerem zarządzającym uznał, że jest to właściwy moment na wdrożenie procesu zmiany pokoleniowej w kancelarii przeżywającej obecnie najlepszy rok w swojej trzydziestoletniej historii.

– Po trzydziestu wspólnych latach, z czego przez ostatnie dwadzieścia dwa miałem zaszczyt przewodzić naszemu zespołowi w Warszawie, jest to niewątpliwie właściwy moment dla nas wszystkich. Bardzo dziękuję naszym klientom oraz wyjątkowemu zespołowi za ten wspaniały czas – powiedział Jarosław Grzesiak. 

Po przeprowadzeniu sukcesji Jarosław Grzesiak dołączy do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza. – Sam Jarosław Grzesiak, jak i kancelaria Greenberg Traurig towarzyszą mi od wielu lat, doradzając zarówno mi, jak i spółkom z mojej Grupy w wielu inwestycjach i transakcjach. Jarosław zna bardzo dobrze moją Grupę i cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie i będzie ze mną bezpośrednio współpracował, zajmując się między innymi kwestiami związanymi z obszarem nadzoru właścicielskiego – powiedział Zygmunt Solorz.

Miejsce Jarosława Grzesiaka zajmie kolegialny, trzyosobowy zespół, na którego czele stanie Jolanta Nowakowska-Zimoch – więcej o tym piszemy tutaj.

W Greenberg Traurig niezmiennie w roli senior partnera pozostanie Lejb Fogelman. 

– Jarek i Lejb są w gronie moich najbliższych przyjaciół i to się nie zmienia – Lejb będzie kontynuował swoją rolę w firmie, podczas gdy Jarek, w obliczu swojej nowej roli będzie naszym ważnym wsparciem zewnętrznym. Mam ogromny szacunek dla elitarnej kancelarii, którą założyli i zbudowali razem przez ostatnie trzydzieści lat w Warszawie. Podziwiam również ich niezwykłą mądrość i bezinteresowność w zrozumieniu ważnej odpowiedzialności za sukcesję i planowanie przyszłości, nawet w sytuacji, gdy trendy i zmiany uległy przyspieszeniu w czasie globalnej pandemii – tak podsumował zmiany w warszawskim biurze Richard A. Rosenbaum, Executive Chairman Greenberg Traurig.

Kancelaria nie poinformowała jeszcze kiedy dokładnie te zapowiadane zmiany wejdą w życie. Szczegóły mają być znane w kolejnych tygodniach.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów