Tysiące klientów, 55 tysięcy spraw w ponad 120 krajach. Kancelaria patentowa JWP działa już od 30 lat

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. 10 lat kończy natomiast Fundacja JWP Pomysł Patent Zysk, znana z licznych inicjatyw edukacyjnych. Kancelaria te ważne rocznice zamierza świętować przez cały rok organizując szczególne wydarzenia. Uruchomiona została także specjalna strona jubileuszowa.

Wspólnicy JWP (od lewej): Tomasz Grucelski, Anna Hoffman-Flatow, Dorota Rzążewska, Piotr Godlewski, Joanna Janoszek

Trzy dekady w liczbach

Przez 30 lat działania kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi zrealizowała ponad 55 tysięcy spraw z zakresu ochrony praw własności intelektualnej. Praca na rzecz kilkunastu tysięcy przedsiębiorców, wynalazców, naukowców, projektantów i twórców, przełożyła się na ochronę tysięcy wynalazków, technologii, utworów, produktów i oznaczeń w blisko 120 krajach świata. Profesjonalne wsparcie kancelarii JWP przyczyniło się tym samym do sukcesu wielu krajowych i zagranicznych firm z różnych sektorów gospodarki oraz jednostek naukowo-badawczych. Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi rozwija się cały czas niezmiennie pozostając w gronie wiodących kancelarii patentowych w Polsce. Zespół firmy liczy obecnie już ponad 120 specjalistów, pracujących w czterech miastach Polski.

– Zależy nam na tym, aby klienci uzyskali w naszej kancelarii wysokiej jakości pomoc prawną w odniesieniu do wszystkich aspektów ochrony praw własności intelektualnej. Aby mieli w nas partnerów, którzy rozumieją ich potrzeby i branżę, dają profesjonalne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Partnerów, którzy pomagają im rozwijać biznes i skutecznie osiągać wyznaczone cele – mówi wspólniczka zarządzająca kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, Dorota Rzążewska. Jak dodaje, Fundacja JWP, jako jedyna organizacja non-profit w Polsce, prowadzi szeroką działalność edukacyjną na temat ochrony praw własności intelektualnej dla firm, uczelni, naukowców, studentów oraz uczniów. – Nasze autorskie projekty Rzecznicy Talentów, Akademia JWP czy Wygrywaj bez podróbek! cieszą się wielkim zainteresowaniem. Uczestniczymy również w programach akceleracyjnych dla startupów, włączamy się w inicjatywy takie jak Innowator Mazowsza czy projekt Urzędu Patentowego RP Własność Intelektualna w Twojej Szkole. Prowadzimy też bezpłatne konsultacje online dla firm – podkreśliła Dorota Rzążewska.

Nie ma prostego przepisu na sukces

Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi powstała w okresie transformacji, była jedną z firm, które uczestniczyły w budowaniu nowego rynku. Jak uważają jej wspólnicy, nie ma prostego przepisu na sukces. By po 30 latach świętować, potrzeba było wielkiej determinacji, konsekwencji w działaniu oraz silnych wartości, które z roku na rok budowały pozycję firmy.

Od początku firma kładzie nacisk na stałe doskonalenie jakości świadczonych usług, troskę o klientów i ich indywidualne potrzeby, klarowną komunikację i szybkie działanie. Ponadto dba o regularne podnoszenie wiedzy i kompetencji pracowników, rozwój technologii i nowoczesnych technik zarządzania, etykę i pełną przejrzystość działania.

Najważniejsi są ludzie

Wspólnicy JWP po 30 latach prowadzenia działalności zgodnie przyznają, że najważniejsi są ludzie, którzy tworzą firmę. To dzięki ich specjalistycznej wiedzy i zaangażowaniu kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi może świadczyć wysokiej jakości usługi, cieszyć się zaufaniem i sukcesami tak licznego grona klientów oraz od lat zajmować wysoką pozycję na rynku usług patentowych i prawnych. To kilka pokoleń rzeczników patentowych i prawników, którzy w JWP stawiali swoje pierwsze kroki, podnosili umiejętności pod okiem starszych kolegów i pięli się po szczeblach zawodowej kariery.

Kancelaria zapewnia swoim pracownikom możliwość podnoszenia kwalifikacji, realizacji ciekawych spraw i udziału w międzynarodowych projektach, a także przejrzyste systemy ocen i ścieżki rozwoju. Standardem jest elastyczny system pracy i narzędzia służące utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym oraz liczne benefity. 

Biznes musi dbać o wspólne wartości

Wspólnicy kancelarii JWP podkreślają, że patrzą na prowadzenie firmy nie tylko przez pryzmat biznesu, ale w szerszej perspektywie. Uznają to za zobowiązanie wobec klientów, pracowników, lokalnych społeczności i środowiska. Dlatego od wielu lat Grupa JWP realizuje swoją strategię odpowiedzialnego biznesu oraz politykę na rzecz ekologii, różnorodności i przeciw wykluczeniu społecznemu. 

Kancelaria jest członkiem Programu Zielone Biuro i dba o ograniczenie zużycia energii, papieru, wody oraz o segregację odpadów. Regularnie podejmuje działania na rzecz edukowania pracowników na temat proekologicznych zakupów czy działań na rzecz ograniczania konsumpcji i nie marnowania jedzenia.

– Pracownicy kancelarii to osoby o wysokiej wrażliwości społecznej. Chętnie inicjują i angażują się w akcje charytatywne takie jak Szlachetna Paczka, Pajacyk PAH, Granica PAH czy pomoc bezpośrednia dla dzieci z domów dziecka, podopiecznych ośrodków opieki społecznej i świetlic terapeutycznych – mówi mec. Dorota Rzążewska. – Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi stwarza pracownikom przestrzeń dla tego rodzaju działań i regularnie wspiera finansowo projekty charytatywne m.in. Fundację Dziecięca Fantazja – dodaje.

W obliczu wojny na Ukrainie pracownicy kancelarii JWP aktywnie włączyli się w działania służące pomocy uchodźcom. Kancelaria wspiera finansowo Polską Akcję Humanitarną, a rzeczowo dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które znalazły schronienie w jednej z podwarszawskich placówek opiekuńczych.

„Wspólnie z klientami przyczyniamy się do zmiany świata, rozwoju innowacji i technologii”

– Osiągnięcia naszych klientów i kancelarii są podstawą do dumy. Chroniąc prawa własności intelektualnej, popularyzując wiedzę w tym zakresie i kulturę poszanowania prawa mamy poczucie, że wspólnie z klientami przyczyniamy się do zmiany świata, rozwoju innowacji i technologii. Razem wprawiamy w ruch koło rozwoju, które dzięki sprawnemu działaniu w obszarze ochrony praw własności intelektualnej, napędza postęp – mówi mec. Dorota Rzążewska. – Jest to dla nas motywacją do dalszej, jak najlepszej pracy na rzecz naszych klientów, stałego doskonalenia i wdrażania w życie coraz ciekawszych pomysłów oraz budowania nowoczesnej firmy – dodaje partner zarządzająca kancelarii.

Podwójny Jubileusz Kancelarii JWP Rzecznicy patentowi i Fundacji JWP Pomysł-Patent-Zysk będziemy świętować razem z Klientami, Partnerami i przyjaciółmi przez cały rok. Z tej okazji zaplanowano szereg działań i wydarzeń. Będzie można poznać historię firmy, ludzi ją tworzących oraz niezmiennie zdobyć wiedzę i przekonać się jak ciekawy jest świat własności intelektualnej. Po wszystkie informacje zapraszamy na stronę https://30.jwp.pl/.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią JWP.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów