Absolwenci UJ od 12 lat nieprzerwanie najlepsi na egzaminach wstępnych na aplikację

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości, które sporządza analizy osób przystępujących do egzaminów wstępnych na aplikację, uczelnią, której najwyższy odsetek absolwentów przystępujących do egzaminu uzyskuje pozytywny wynik jest Uniwersytet Jagielloński. 

Krakowska uczelnia jest najlepsza w tym zestawieniu nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy rozpoczęto szczegółowe analizowanie informacji o kandydatach na aplikację. 

Poza UJ w wynikach z egzaminów wstępnych na aplikację w 2020 roku w czołówce znaleźli się absolwenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.

W sumie we wrześniu ubiegłego roku do egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą przystąpiło 6118. Zdało 3028 osób. 

źródło: uj.edu.pl

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów