Chambers Global 2022: najlepsi z najlepszych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Chambers and Partners opublikował najnowszy ranking Global. Kancelarie i prawnicy tradycyjnie zestawieni są w kategoriach od 1 do 6. Klasyfikacja i ocena opiera się między innymi na weryfikowanych poprzez aplikacje i wywiady umiejętnościach i standardach obsługi klienta, a także doświadczeniu wynikającemu z przeprowadzonych projektów i transakcji.

Oto najlepsze kancelarie Chambers Global 2022 z Polski, które zostały sklasyfikowane w najwyższej kategorii “band 1” w poszczególnych obszarach prawa.

Bankowość i finanse: Clifford Chance i Allen & Overy

Rynki kapitałowe – Debt: Clifford Chance i Allen & Overy

Rynki kapitałowe – Equity: Rymarz Zdort

Sprawy korporacyjne i M&A: Clifford Chance, Greenberg Traurig, Rymarz Zdort

Rozwiązywanie sporów: Clifford Chance

Własność intelektualna: Baker McKenzie, Wardyński & Partners

Dominacja kancelarii, które należą do międzynarodowych sieci prawniczych trwa od lat i czołówka firm rankingu Chambers Global jest stabilna. Dlatego szczególnie warto zwrócić uwagę także na polskie kancelarie niesieciowe, które uzyskały wysokie rekomendacje w tym rankingu. Przedstawiamy poniżej te, które zostały sklasyfikowane w kategoriach 1 – 3.

W obszarze bankowości i finansów w band 3 sklasyfikowane zostały kancelarie Wardyński & Partners oraz Rymarz Zdort.

W kategorii rynków kapitałowych (debt), jak wskazaliśmy powyżej, w band 1 znalazła się kancelaria Rymarz Zdort.

W kategorii spraw korporacyjnych i M&A oprócz również wspomnianej wyżej w band 1 kancelarii Rymarz Zdort, w kategorii trzeciej znalazły się kancelarie Domański Zakrzewski Palinka, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Wardyński & Partners.

W obszarze rozwiązywania sporów w band 2 znalazła się Wardyński & Partners, Domański Zakrzewski Palinka oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, a w band 3: Łaszczuk & Partners, Kubas Kos Gałkowski, WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

W zakresie własności intelektualnej w band 1 znalazła się kancelaria Wardyński & Partners, w band 2 Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, LDS Łazewski Depo & Partners oraz Traple Konarski Podrecki & Partners.

Polecamy również artykuł Legal Business Polska Dlaczego ten ranking jest tak ważny? Oto krótka historia Chambers and Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów