Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Chat GPT, AI i… koniec świata prawników? 

Z narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję niektóre kancelarie korzystają od dawna. Jednak AI w wydaniu jakie obserwujemy w Chat GPT to nowa era. Na podstawie modelu językowego od firmy Open AI powstały już również narzędzia dedykowane firmom prawniczym jak Harevy AI (wdrożone m.in. przez Allen & Overy) czy CoCounsel (wdrożone m.in. przez DLA Piper). Co w takim razie rewolucja AI, która z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się rozpędza oznacza dla branży prawnicze? O tym rozmawiamy z Tomaszem Zalewskim, partnerem kancelarii Bird & Bird i prezesem fundacji LegalTech Polska oraz Barbarą Szczepańską legal research service manager w kancelarii Hogan Lovells. 

Główne tematy rozmowy: 

1. Sztuczna inteligencja nie zastąpi prawników, ale znacząco zmniejszy zapotrzebowanie na ich usługi? Nadchodzi zapowiadany przez prof. Richarda Susskinda koniec świata prawników? 

2. Znane brandy prawnicze już korzystają z narzędzi opartych o model językowy z Chat GPT. Jak to może wyglądać w praktyce? Ile w tym szans na bardziej efektywną pracę, a ile zagrożeń? 

3. Jak w tym wszystkim powinni odnaleźć się młodzi prawnicy? Jak rewolucja AI w branży prawniczej może wpłynąć na ich przyszłość? . 

4. Już niebawem najlepsze firmy prawnicze to nie będą te z najlepszymi prawnikami, ale takie, które mają najlepsze algorytmy i narzędziami AI?