Finał V edycji konkursu dla aplikantów organizowanego przez JDP

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Tegoroczni finaliści zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności przed komisją składającą się z ekspertów JDP oraz przedstawicieli wiodących izb gospodarczych zrzeszających największe firmy z sektora budownictwa i infrastruktury w Polsce.

Kancelaria JDP po raz kolejny zorganizowała konkurs we współpracy z izbami gospodarczymi: Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Izba Gospodarcza Transportu Lądowego, Izba Gospodarcza Gazownictwa, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska. 

Patronem medialnym ponownie było wydawnictwo C.H.Beck (publikujące zwycięskie glosy). Konkurs wsparły także Okręgowe Izby Radców Prawnych i Okręgowe Rady Adwokackie w całej Polsce.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie glosy do jednego z trzech zaproponowanych orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących kwestii prawnych istotnych dla inwestycji budowlanych.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • I miejsce: Kamil Dolniak – aplikant adwokacki I roku z Warszawy
  • II miejsce: Magdalena Pieczniak – aplikantka radcowska II roku z Lublina
  • III miejsce: Szymon Burnus – aplikant radcowski III roku z Krakowa

Pozostałe miejsca zajęli:

  • IV miejsce: Karolina Gęsina – aplikantka adwokacka III roku z Warszawy
  • V miejsce: Małgorzata Depa– aplikantka radcowska II roku z Rzeszowa
  • VI miejsce: Miłosz Klotz – aplikant radcowski I roku z Warszawy
  • VII miejsce: Karol Rębisz – aplikant adwokacki III roku z Rzeszowa

Zwycięskie glosy zostaną opublikowane w „Monitorze Prawniczym” wydawnictwa C.H.Beck. Laureaci konkursu otrzymali także nagrody pieniężne (3.000 zł – 7.000 zł) oraz zestawy książek wydawnictwa C.H.Beck.

– Cieszymy się, że organizowany przez nas konkurs po raz kolejny spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników jak i partnerów. Nadesłane glosy pochodziły od zdolnych aplikantów adwokackich i radcowskich z całego kraju.Zarówno części pisemna, jak i ustna (obrona swoich poglądów przed komisją konkursową) stały na wysokim poziomie. Z przyjemnością będziemy kontynuowaćtradycję tego konkursu i obserwować, jak laureaci i uczestnicy z poprzednich lat rozwijają się zawodowo – podsumował prof. Przemysław Drapała, partner w kancelarii JDP i przewodniczący Komisji Konkursowej.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów