Kancelaria Traple Konarski Podrecki otwiera akademię dla studentów i młodych prawników

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie zajęć studentom brakuje możliwości praktycznego wykorzystania swojej wiedzy. Chcemy dać im możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, pogłębienia wiedzy, a przede wszystkim doskonalenia umiejętności praktycznych – mówi prof. INP PAN Paweł Podrecki, adwokat i starszy wspólnik kancelarii.

TKP Academy – Student Program realizowany będzie w formule online, a część warsztatów, jeśli będzie to możliwe, zostanie zorganizowana w biurach w Krakowie i Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do 15 października poprzez formularz na stronie www.traple.pl/studentprogram/. Zajęcia rozpoczynają się w listopadzie. W każdym miesiącu odbędzie się kilka wykładów. Program potrwa do kwietnia przyszłego roku.

Wśród prowadzących zajęcia będą między innymi partnerzy kancelarii: Paweł Podrecki, Xawery Konarski, Wojciech Kulis, Beata Matusiewicz-Kulig, a także Agnieszka Wachowska, która podkreśla, że podczas spotkań prawnicy nie tylko przekażą wiedzę merytoryczną, ale przede wszystkim pokażą, jak ją wykorzystywać. – Program nastawiony jest bowiem na praktykę, czyli to czego często na studiach brakuje. Biorąc udział w naszym programie, studenci będą mieli możliwość poznania wyzwań towarzyszących pracy nad różnorodnymi projektami, sporządzania dokumentów, jakie tworzy się w pracy prawnika, pracy w grupie i prowadzenia negocjacji – mówi Agnieszka Wachowska.

Program zakończy zadanie praktyczne. Dla autorów najlepszych prac przygotowano płatne staże w kancelarii TKP. Uczestnicy otrzymają też certyfikat potwierdzający udział w programie. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów