Niemal 4 tys. osób rozpoczyna egzaminacyjną walkę o zawodowy tytuł adwokata i radcy prawnego

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W całej Polsce rozpoczęły się dziś zawodowe egzaminy prawnicze. W sumie o prawo do wykonywania zawodu ubiega się 3786 osób. Więcej chętnych woli tytuł radcy prawnego.

Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, wnioski o dopuszczenie do egzaminu adwokackiego złożyły 1622 osoby, w tym 1347 aplikantów i 275 osób uprawnionych z innych tytułów, a do egzaminu radcowskiego – 2164 osoby, w tym 1838 aplikantów i 326 osób uprawnionych z innych tytułów.

Egzaminy potrwają do piątku. Każdego dnia we wszystkich komisjach będą się rozpoczynały o 10.00.

Przez pierwsze trzy dni na zmierzenie się z zadaniami z prawa karnego, cywilnego i gospodarczego zdający będą mieli 6 godzin. Ostatniego dnia, na rozwiązanie zadań z prawa administracyjnego oraz z zasad wykonywania zawodu i zasad etyki – łącznie 8 godzin.

Zadania na egzamin adwokacki i radcowski przygotowały zespoły, w skład których wchodzą przedstawiciele Ministra Sprawiedliwości i odpowiednio przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Krajowej Rady Radców Prawnych.

Niemal wszyscy zdający wybrali rozwiązywanie zadań przy użyciu sprzętu komputerowego. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało wyposażoną w edytor tekstu aplikację egzaminacyjną, która blokuje dostęp do zasobów komputera i uniemożliwia łączność z urządzeniami zewnętrznymi.

źródło: gov.pl

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów