Piątkowy POP

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jest praca dla in-house’ów

Przeglądając ogłoszenia z ofertami pracy z ostatniego tygodnia widać, że jest duże zapotrzebowanie na prawników wewnętrznych w firmach. 

w sektorze farmaceutycznym

Jeżeli ktoś nie ma problemu z przeprowadzką (albo chociaż dojazdami) do Pabianic (województwo łódzkie), albo już tam mieszka, to może rozważyć pracę w jednej z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Prawnika szuka Aflofarm. Poza bieżącą obsługą korporacyjną, w zakresie obowiązków także elementy charakterystyczne dla sektora – “ocena zgodności z prawem materiałów reklamowych” oraz “przygotowywanie korespondencji w toku prowadzonych postępowań sądowych oraz administracyjnych (w tym m.in. przed GIF, GIS)”. Tytuł radcy prawnego lub adwokata niewymagany, a jedynie mile widziany. Oferta poza tym, że wymaga od kandydatów między innymi dobrej znajomości prawa cywilnego, autorskiego, farmaceutycznego, czy żywieniowego, nie precyzuje ile lat doświadczenia powinni mieć na swoim koncie aplikujący. Całe ogłoszenie TUTAJ. I gdyby od tego zależało, czy pochylicie się nad tą ofertą, to… są owocowe wtorki. 

A gdyby ktoś chciał przypuścić większą ofensywę na sektor farmaceutyczny lub po prostu w jego rankingu firm farmaceutycznych to Bayer zajmuje wyższe miejsce, to tu także można się postarać o pracę wewnętrznego prawnika. Wymagania to między innymi 5 lat doświadczenia oraz wcześniejsza praca w sektorze life sciences. There are so many reasons to join us – pisze firma w ogłoszeniu, a całe zobaczycie TUTAJ (via Linkedin). 

a także IT i technologii 

Bardzo konkretną ofertę pracy zamieścił Comarch. Chodzi o młodego prawnika (co najmniej dwa lata doświadczenia), który będzie negocjował, pisał i weryfikował umowy. Oprócz angielskiego trzeba znać jeszcze jeden język: włoski, hiszpański, portugalski lub niemiecki. Ogłoszenie TUTAJ (via Linkedin). 

4-5 lat doświadczenia i tytuł radcy prawnego lub adwokata –  takiego prawnika szuka natomiast Samsung Electronics. Jak można wnioskować na podstawie ogłoszenia, chodzi o bieżącą obsługę spółki. Oferta wprost zaznacza, że możliwa jest praca w modelu hybrydowym. Ogłoszenie TUTAJ. 

w państwowej spółce

Prawnika do bieżącej obsługi spółki, a także negocjowania umów poszukuje również Polski Fundusz Rozwoju. Spółka oferuje umowę o pracę, a także “pakiet benefitów i świadczeń dodatkowych z myślą o Twoim zdrowiu i samopoczuciu”. Wymagane jest klkuletnie doświadczenie oraz tytuł zawodowy lub odbywanie aplikacji prawniczej. Ogłoszenie TUTAJ

i u rozpędzonego dewelopera magazynowego

Jest też bardzo ciekawa oferta dla prawników specjalizujących się w nieruchomościach. In-house’a poszukuje prężnie rozwijający się deweloper magazynowy 7R. Wymagane jest  co najmniej 5 letnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej procesów deweloperskich, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji nabycia nieruchomości. Oferta TUTAJ.

Kancelarie także szukają

Kancelaria Sadkowski i Współnicy poszukuje prawnika sektora nieruchomości. Wymagane jest 5 lat doświadczenia, w tym trzeba być minimum dwa lata po zdaniu egzaminu zawodowego. Zgodnie z ogłoszeniem, można wybrać, w którym biurze chciałoby się pracować, kancelaria oferuje trzy oddziały: Warszawa, Katowice lub Kraków. Ogłoszenie TUTAJ.

Prawnika do zespołu nieruchomości poszukuje także kancelaria Olesiński i Wspólnicy. Oferta jest kierowana, jak się wydaje, do szerokego grona prawników, bo wskazuje na aplikantów i prawników już posiadających tytuł zawodowy. Praca we Wrocławiu. Oferta TUTAJ.

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr poszukuje natomiast starszego prawnika do zespołu energetyki. Zgodnie z ogłoszeniem ma to być aplikant ostatniego roku lub radca prawny lub adwokat z co najmniej 2-letnim doświadczeniem w sektorze energetycznym.minimum 2-3 lata po uzyskaniu uprawnień zawodowych. Co może okazać się ważne, chodzi o pracę w Poznaniu. Oferta TUTAJ.

Specjalizująca się w prawie procesowym kancelaria Rö poszukuje radcy prawnego z 2 – 3-letnim doświadczeniem. Kancelaria wprost podaje widełki zarobkowe 10 – 12 tys. złotych netto w zależności od doświadczenia. Całe ogłoszenie TUTAJ.

To wszystkie oferty, które wybraliśmy w tym wydaniu Piątkowego POPu. Kolejny zestaw okazji na zmianę za tydzień.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów