Pierwsze w Polsce studia podyplomowe legaltech

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Do tej pory jeśli prawnik lub inna osoba zainteresowana rozwojem w kierunku legaltech chciała zdobywać i pogłębiać wiedzę z zakresu nowych technologii w prawie musiała sięgać do obcojęzycznych źródeł lub brać udział w zagranicznych wydarzeniach. Bardzo cieszy mnie, że Uniwersytet SWPS, który ceniony jest za swoje nowatorskie i niestandardowe podejście, zdecydował się włączyć do swojej oferty studia podyplomowe z zakresu legaltech. – mówi Kamila Kurkowska, kierowniczka merytoryczna studiów, ambasadorka European Legal Tech Association, innowatorka, założycielka i mentorka startupów legaltech, nominowana do nagrody European Women in Legal Tech. – Szalenie istotne jest dla mnie praktyczny wymiar studiów. Uczestnicy nie tylko będą uczeni o zastosowaniach AI, czy blockchaina w praktyce prawnej, ale przede wszystkim zostaną postawieni przez zadaniem przygotowania w grupach dwóch bardzo praktycznych projektów, w tym stworzenia własnego rozwiązania legaltech – wyjaśnia Kamila Kurkowska.

Partnerem studiów zostało Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw. Jak podkreśla jego prezes Waldemar Koper, ewolucja codziennej pracy w oparciu o nowe technologie jest jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed prawnikami przedsiębiorstw. – Badania środowiskowe, które realizowaliśmy w 2016 i 2020 roku, pokazują wyraźny wzrost kompetencji w tym zakresie oraz poziomu świadomości zmian, które są elementem nieuchronnego, szerszego procesu transformacji technologicznej całych przedsiębiorstw. Uruchomienie studiów „Legaltech i innowacje w branży prawniczej” to odpowiedź na ważną potrzebę rozwoju kompetencji technologicznych niezbędnych dla prawników przedsiębiorstw chcących pracować na najwyższym poziomie – powiedział Waldemar Koper. 

Poza Polskim Stowarzyszeniem Prawników Przedsiębiorstw, partnerami studiów są Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie oraz Fundacja Women in Law.

Wykładowcami na studiach będą zarówno prawnicy, jak i eksperci z branży technologii, między innymi radczyni prawna dr Gabriela Bar, partner w kancelarii Szostek Bar i Partnerzy, adwokat Maciej Kubiak wspólnik kancelarii LSW czy radczyni prawna i twórczyni platform internetowych Katarzyna Abramowicz.

Jak określa SWSP, celem studiów podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej” jest rozwój kompetencji w zakresie tworzenia i wdrażania innowacji oraz zrozumienia, czym jest i jak stosować rozwiązania z zakresu legaltech.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów