Speed date z legaltech OIRP Warszawa dostępna na You Tube. Oto 5 wystąpień, które szczególnie warto zobaczyć

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Czy legaltech w kancelariach ma znaczenie dla ich klientów?

Na początek proponujemy wystąpienie Gracjanny Jakubowskiej-Szarek, która jest dyrektorką działu prawnego w Siemens. Pani Mecenas zaczyna od rzeczy najważniejszych – dlaczego firmy, przedsiębiorstwa i organizacje zlecają prace prawnikom. Dalej mówi również, czego oczekują, gdy już dają zadania zewnętrznym prawnikom i w ten sposób dochodzi do istoty i sensu rozwiązań legaltech. Polecamy szczególnie to wystąpienie. 

Legaltech na konkretnym przykładzie 

Piotr Spaczyński, partner zarządzający SSW Pragmatic Solutions razem z Grzegorzem Łubkowskim z IBM prezentują stworzone wspólnie narzędzie do analizy umów najmu. Wystąpienie pozwala w ogólnym zarysie zrozumieć, z czym trzeba się mierzyć budując i korzystając z narzędzi legaltech, a przede wszystkim pokazuje, jak bardzo technologicnze wspieranie pracy prawników może pomagać kancelariom i ich klientom.

Chmura – nowa rzeczywistość, dużo regulacji i nowej pracy, wielkie systemowe ryzyko

Marcin Maruta z kancelarii Maruta Wachta w swoim wystąpieniu krótko przedstawia z czym przychodzi i przyjdzie się zmierzyć prawnikom w kontekście coraz bardziej popularnej technologii chmurowej. Jak mówi, dla doradców prawnych powstają nowe warunki gry. To znaczy między innymi mniej pracy przy negocjacjach umów, a więcej zarządzania ryzykiem i oceniania zgodności prawnej.

Chmura obliczeniowa, a Kodeks Etyki Radcy Prawnego 

Michał Kaczorowski senior legal counsel w Google Inc. przedstawia natomiast, o czym, w kontekście zasad wykonywania zawodu, powinni pamietać radcowie prawni przy stosowaniu rozwiązań chmurowych. 

Polityka bezpiecznej komunikacji w kancelarii 

Używanie nowych technologii to także okreslone ryzyka. Jak im zapobiegać stosując odpowiednie procedury wewnętrzne mówi Agnieszka Wachowska, partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki. W swoim wystąpieniu między innymi potwierdza… najsłabszym ogniwem jest człowiek. 

Cały harmonogram Speed date z legaltech jest dostępny na stronie OIRP Warszawa.

Komisja Legaltech przy OIRP Warszawa zapowiada kolejne warsztaty w formule speed date. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów