Dentons wycofuje się z Chin. To przez nowe regulacje 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Dentons poinformowała o zakończeniu współpracy z jej chińskim oddziałem tworzonym przez kancelarię Dacheng. Pekińska firma prawnicza będzie teraz działać jako „preferowana” przez Dentons kancelaria na tym rynku. 

Jak podała kancelaria Dentons w swoim oświadczeniu, cytowanym przez Reuters, taka decyzja jest spowodowana nowymi chińskimi regulacjami związanymi z cyberbezpieczeństwem oraz ochroną danych. Chodzi o przepisy, które rozszerzają definicję szpiegostwa i zakazują przekazywania danych związanych z „bezpieczeństwem narodowym”. Problem w tym, że nowe regulacje mogą być niejasne co do tego, co wchodzi w zakres bezpieczeństwa narodowego i pozwala władzom w ramach dochodzenia antyszpiegowskiego między innymi uzyskać dostęp do danych, sprzętu elektronicznego czy informacji o majątku. 

Dentons połączył się z Dacheng w 2015 roku tworząc wówczas kancelarię z ponad 6,5 tysiąca prawnikami na pokładzie, z czego chińska firma zatrudniała wtedy około 4 tysięcy. 

„Spodziewamy się, że najbardziej zauważalną zmianą będzie aktualizacja logo i marki naszej firmy, która powróci do formy sprzed 2015 roku, bez chińskich znaków i zostanie wprowadzone w nadchodzących tygodniach” – napisała kancelaria w notatce do klientów, do której dotarły media. 

Dentons nadal będzie mieć biuro w Hongkongu.

Dentons obecna jest także w Polsce. Pod względem liczby zatrudnianych prawników, to największa kancelaria w kraju.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów