Weekendowy przegląd ofert pracy

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Niezmiennie jest praca w nieruchomościach

Schoenherr Attorneys at Law poszukuje zarówno młodszego, jak i starszego prawnika do zespołu nieruchomości. Praktykę od niedawna buduje tam nowa partner, o czym pisaliśmy tutaj. Oto oferta dla radcy prawnego lub adwokata z 6-letnim doświadczeniem, a tu propozycja pracy dla młodszego (bardzo młodszego, tuż po studiach) prawnika nieruchomościowego.

Podobna sytuacja w Deloittel Legal. Tu do praktyki nieruchomości poszukiwany jest prawnik na poziomie Senior Associate oraz Associate.

A skoro już jesteśmy przy tych dwóch kancelariach, to zespołem nieruchomości Deloitte Legal kieruje wcześniejsza partner właśnie Schoenherr – pisaliśmy o tym tutaj.

Aplikanta poszukuje butikowa kancelaria nieruchomościowa DPPA Legal. Szczegóły tutaj

Skanska poszukuje nie tylko radcy prawnego (ten tytuł dopiero w nawiasie w opisie stanowiska), ale menadżera ds. transakcji. Patrząc na opis zadań, oferta wydaje się ciekawa dla kandydatów, którzy chcą działać bardzo blisko biznesu i strukturyzowania transakcji.

Resi Capital czyli spółka z grupy kapitałowej Cavatina Group S.A. która udostępnia innowacyjny proces wynajmu mieszkań zdalnie, poszukuje prawnika z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. To oferta pracy w Krakowie.

Duże kancelarie poszukują młodych prawników

Młodego prawnika do departamentu procesowego poszukuje SMM Legal. Oferta zapewnia między innymi, że kancelaria “nie zaprzepaści potencjału” aplikanta oraz gwarantuje elastyczne godziny pracy, bo liczy się efekt. Szczegóły tutaj.

Młodszego prawnika poszukuje także DWF. Mile widziane doświadczenie w obszarze sporów sądowych bądź prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. Cała oferta tutaj.

Kancelaria Baker McKenzie poszukuje prawnika (aplikanta lub już z tytułem zawodowym) do zespołu prawa procesowego do swojego biura w Łodzi. Chodzi o konkretne zadanie: “bieżąca obsługa prawna projektu związanego z dochodzeniem roszczeń z tytułu walutowych kredytów hipotecznych, prowadzonego przez kancelarię”. Jak zapewnia oferta, w ramach benefitów, można dołączyć do zdalnych zajęć z jogi. Więcej szczegółów tutaj.

Prawnika z rocznym doświadczeniem do zespołu podatkowego poszukuje kancelaria Bird & Bird. Oferta tutaj.

Natomiast prawnika z co najmniej 3-letnim doświadczeniem do praktyki prawa podatkowego poszukuje kancelaria Kochańsk&Partners. Oferta tutaj.

Praca dla in-house’ów

Wieluń – to miasto ma ostatnio złą prasę, niemniej to właśnie tam siedzibę ma największy w Polsce producent naczep i przyczep Wielton. Spółka poszukuje adwokata lub radcy prawnego do prowadzenia bieżących spraw. Oto oferta.

Budimex poszukuje radcy prawnego do reprezentowania spółki przed sądami i KIO z doświadczeniem w prawie budowlanym. Oferta tutaj.

Dla prawnika z doświadczeniem 3-5 lat jako in-house ciekawa oferta w firmie Kross. Wśród wymagań między innymi: “pro-biznesowe podejście, can-do attitude”.

Jakie wynagrodzenie?

Publikowane ogłoszenia o pracy dla prawników nadal rzadko zawierają widełki wynagrodzenia, mimo że wszystkim, i kandydatom i pracodawcom, oszczędziłoby to dużo czasu. Stąd te oferty, które prezentują przedział zarobków, są szczególnie cenne, pokazują też, na co rzeczywiście można liczyć na rynku w poszczególnych jego segmentach.

Tu ogłoszenie jednej z warszawskich kancelarii z jasno sprecyzowaną wizją i strategią marketingową. Aplikant I/II roku może tu liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 4,5 – 7 tys. zł brutto (umowa o pracę).

We Wrocławiu natomiast jest oferta dla aplikanta z wynagrodzeniem 5,5 – 6 tys. plus VAT.

A teraz coś w mniejszym mieście. Zgodnie z tą ofertą w Pułtusku w kancelarii adwokackiej aplikant lub nawet student V roku może liczyć na zarobki na poziomie 3 – 5 tys. plus VAT.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów